Як продати і купити нерухомість.

Послідовність дій при продажу та купівлі нерухомості дещо різниться. У першому випадку ви самі рекламуєте свій варіант і демонструєте його зацікавили, у другому - вивчаєте пропозиції продавців і знайомитеся з тими з них, які привернули вашу увагу. У фіналі ж вам в будь-якому випадку не уникнути візиту до нотаріуса, а в деяких - і в податкову інспекцію.
Вам знадобиться
  • - документи на нерухомість;
  • - робота з друкованими ЗМІ та онлайн ресурсами;
  • - послуги нотаріуса.
Інструкція
1
Якщо ви купуєте нерухомість , вам слід уважно вивчати відповідні розділи ЗМІ, що публікують оголошення про її продаж. Коли продавець - ви, потрібно буде визначити оптимальну ціну і впливають на неї фактори і виставити на продаж через ці джерела свій варіант.Вне залежності від того, чи плануєте ви користуватися послугами посередників, в обох випадках не буде зайвим проконсультуватися в агентстві щодо ціни і впливають на неї факторів.
2
Після вивчення пропозицій покупцеві слід зв'язуватися з власниками зацікавили варіантів. Продавцю ж після розміщення оголошень - чекати дзвінків і домовлятися про просмотрах.На перегляді же перший повинен уважно вивчити сам варіант і прилеглий до нього район, задати максимум питань, а другому - докладно на них відповідати, найкраще - передбачивши, що може зацікавити покупця, викликати його сумніви, і заздалегідь продумавши, що говорити.
3
Перед походом до нотаріуса продавцеві слід подбати, щоб на продаваної площі не був ніхто зареєстрований (якщо мова йде про квартирі або будинку), а покупцеві - переконатися, що по цій частині все в порядку. Слід також обговорити, коли покупець може в'їхати в свою нову власність, а продавець - повинен її звільнити.
4
Процедура оформлення угоди типова, все необхідне зробить нотаріус. Від сторін вимагається надати тому документи на сам об'єкт (їх список і, де взяти кожен з них, підкажуть в нотаріальній конторі), свої паспорти та інші папери за запитом. І, звичайно, вирішити питання з передачею грошей за житло.
5
Після оформлення угоди новому власнику слід в установленому порядку зареєструвати своє право володіння нерухомість ю в територіальному підрозділі Росреестра.
6
Якщо об'єкт перебував у власності менше 3 років, продавець повинен на початку майбутнього року подати до податкової інспекції декларацію і сплатити 13% від суми угоди, що перевищує 250 тисяч рублів. При ціні нижче цієї суми податок платити не треба, але декларувати дохід (та інший, оподатковуваний ПДФО торік) все одно доведеться. Якщо ж продавець володів нерухомість ю 3 роки і довше, відвідувати податкову НЕ надо.Покупатель ж, якщо раніше не користувався податковим вирахуванням на покупку нерухомості, повинен звернутися до інспекції з декларацією, заявою про надання вирахування і документами, підтверджуючими всі доходи за минулий рік, що обкладаються ПДФО, сплату податку з них і право на відрахування.