Як здати в оренду нежитлове приміщення.

Можливості здачі в оренду нежитлового приміщення залежать від того, для яких цілей воно придатне: під виробництво, склад, офіс, розміщення магазину. Мають значення також його розміри і різні додаткові фактори. Виходячи з усього цього, можна зрозуміти, кому і яким способом його краще пропонувати: крупному або малому бізнесу, виробничої, торговельної або іншої компанії та ін.
Вам знадобиться
  • - документи, що підтверджують право законно розпоряджатися приміщенням;
  • - послуги з розміщення реклами;
  • - договір оренди.
Інструкція
1
Починайте з того, хто буде вашим потенційним орендарем. Це допоможе вам вибрати ті рекламні майданчики, де знайдеться саме ваш споживач. Закон ринку відомий: пропозиція має бути там, де на нього є попит.
2
Проаналізуйте різні фактори, що впливають на ціну оренди. Це, в першу чергу, розташування, зручність транспортного сполучення, наявність різних додаткових функцій.Оценіте, якими достоїнствами і недоліками володіє ваше приміщення, за рахунок чого можна згладити ті чи інші недочети.Цена і очікувана вигода дозволять зрозуміти кордону бюджету на рекламу. Наприклад, один офіс площею з десяток-другий квадратних метрів немає сенсу рекламувати на щитах, натяжних плакатах, по радіо і телебаченню. А ось у випадку з величезними виробничими площами, приміщення м під супермаркет або бізнес-центром картина може бути іншою.
3
Складіть оголошення, що підкреслює значущі для споживача боку вашого варіанту, і розмістіть його на ресурсах, які той гарантовано читає. Це можуть бути як різні друковані ЗМІ та дошки оголошень по нерухомості, так і галузеві видання та мережеві ресурси, в тому числі і професійні соціальні мережі, форуми та ін. В них можуть бути особливі розділи для таких пропозицій.
4
Будьте готові зустрічатися з орендарями, демонструвати їм приміщення, відповідати на каверзні питання, демонструвати документальні підтвердження вашого права розпоряджатися цією нерухомістю.
5
З орендарем, який прийняв рішення на вашу користь, детально проговорите всі істотні умови (порядок оплати, термін оренди і можливість його продовження, ваші і клієнта зобов'язання та ін.) І відобразіть їх в договоре.Тіповой договір оренди легко знайти в інтернеті і доопрацювати з урахуванням своїх потребностей.В подальшому від вас вимагається тільки контролювати своєчасність надходження оплати і періодично перевіряти стан приміщення.
Нежитлові приміщення. особливо для комерційних цілей, користуються попитом: кожен день створюються нові фірми та проекти, яким необхідно мати десь офіс чи торгову площадку. Для того, щоб вигідно здати нежитлове приміщення , важливо орієнтуватися в ринкових цінах і укласти грамотний договір оренди нежитлового приміщення.
Інструкція
1
Як правило, здача нежитлового приміщення в оренду здійснюється двома способами: 1. здача в оренду знайомим; 2. здача в оренду через спеціалізоване агентство.У кожного з цих способів є свої плюси і мінуси. Основний плюс першого - власник знає тих, кому здає приміщення і вважає їх надійними людьми. Мінус його випливає з плюса: найнадійніші знайомі можуть підвести, і відносини з ними зіпсуються. До псуванні відносин додаються збитки, викликані їх діяльністю. Переваги другого способу полягає в тому, що відносини з орендарем будуть чисто діловими.
2
Ціни на нежитлові приміщення однієї і тієї ж площі розрізняються залежно від місця його розташування - району, будівлі, а також залежно від його стану і призначення. Це варто мати на увазі при встановленні ціни. Розташування в центрі міста або не в самому центрі, але в елітному будинку - привід для встановлення високої ціни.
3
Особливу увагу варто приділити укладанню договору оренди нежитлового приміщення. Відповідно до цивільного законодавства, договір оренди повинен укладатися в письмовій формі. Якщо він полягає на термін більше 12 місяців, він підлягає державній реєстрації. Істотні умови договору оренди наступні: 1. предмет договору (важливо чітко ідентифікувати приміщення , позначити його адреса, площа, кадастровий чи умовний номер і т.д.). 2. умова про орендну плату. Ця умова не є істотним з точки зору цивільного законодавства, проте воно важливе в комерційному обороте.Кроме цих умов, сторони вправі визначити інші умови, які будуть істотними. Слід пам'ятати, що при відсутності істотних умов договір оренди буде вважатися неукладеним.