Як здати в оренду офіс.

Орендаря для порожнього офісу ви можете знайти самостійно шляхом розміщення реклами на різних носіях (друковані ЗМІ, онлайн дошки оголошень, рекламні щити, якщо ці витрати виправдані вартістю оренди, та ін.) Або вдатися до допомоги посередників. У кожному разі, в показах приміщення та обговоренні істотних умов оренди краще брати участь особисто.
Вам знадобиться
  • - документи, що підтверджують ваше право розпоряджатися офісом;
  • - послуги агентств з нерухомості або ресурсів для розміщення реклами;
  • - текст договору оренди.
Інструкція
1
Проведіть моніторинг ситуації на ринку. Для цього проаналізуйте вартість аналогічних пропозицій, рекламованих у ЗМІ та інтернеті, проконсультуйтеся в агентствах нерухомості (ця послуга зазвичай безкоштовна і не зобов'язує вас користуватися їх послугами в подальшому) .На вартість оренди однозначно впливає розташування офісу , зручність транспортного повідомлення (як на автомобілі, так і міським транспортом), наявність телефону та кількість ліній, інтернета.Могут грати роль також кількість кімнат, можливість поділу простору офісними перегородками, наявність парковки, кондиціонерів та ін.
2
Якщо ви віддаєте перевагу допомогу посередника, максимально прискіпливо обговоріть з ним взаємні зобов'язання, розмір і порядок оплати його послуг і пр. Закріпіть всі істотні моменти в договоре.Прі самостійному пошуку складіть оголошення з максимально докладним описом пропонованого варіанту і розмістіть на як можна більшій кількості популярних ресурсов.Еслі у вас у власності бізнес-центр або багато приміщень, а здача їх в оренду - ваша спеціалізація, вести переговори з орендарями будуть спеціальні співробітники. В іншому випадку подумайте про свої контакти. Ідеальний варіант - окремі номер телефону та електронну адресу. Для неурочний дзвінків підключіть автовідповідач.
3
Будьте готові призначати зустрічі з орендарями, демонструвати їм документи, що підтверджують ваше право законно розпоряджатися офісом, відповідати на їхні запитання, включаючи не найзручніші. Подумайте, за рахунок чого вдасться мінімізувати ефект від можливих негативних факторів.
4
З орендарем, які зробили вибір на користь вашої пропозиції, детально обговоріть взаємні зобов'язання, розмір, порядок і строки оплати, термін оренди і можливість його продовження (зазвичай договори укладаються на рік з можливістю автоматичного пролонгування) та інші суттєві условія.Все це закріпіть в договорі оренди. Типовий текст останнього легко знайти в інтернеті і доопрацювати під власні потреби.
5
Після укладення договору не забувайте приймати орендну плату, при необхідності нагадуючи про її термінах, і періодично перевіряйте стан приміщення.