Як привчити дитину їсти самостійно.

Жодна дитина не може відразу взяти ложку і почати їсти, як доросла людина. Спочатку він повинен тримати цей столовий предмет в руках, потім навчитися нею орудувати. Але якщо малюк комизитися і вимагає, щоб його годувала мама, з цим треба щось робити.
Інструкція
1
Перш ніж почати вчити дитину їсти самостійно, налаштуйтеся на те, що процес буде складним, тому наберіться терпіння - по ходу навчання вам необхідно бути послідовними. Це означає, що якщо ви сьогодні не годуєте дитину самі, то завтра повинні робити теж саме, а не посилаючись НЕ поспіх, запихати в малюка тарілку супу.
2
Вирішивши привчити дитину їсти самостійно, не піддавайтеся на провокації - «я не буду їсти, якщо ти мене не погодуєш», «у мене від голоду болить животик», або просто нудне, як китайська катування з краплями води «мама , хочу їсти ». Звичайно, перед сльозами і ниттям важко встояти, але ви повинні це зробити, інакше дитина намацає вашу «слабинку» і буде користуватися нею і далі.
3
Не бійтеся, якщо дитина пропустить прийом їжі, не хвилюйтеся і не піднімайте паніку: ніхто ще від такого не вмирав. Головне - сховайте весь «підніжний корм» - цукерки, печиво, фрукти, овочі, хліб і залиште на столі лише тарілку з манною кашею (супом, пюре з котлетою), періодично розігріваючи їжу. Якщо дитина зголодніє, він буде змушений сісти за стіл і їсти самостійно.
4
Не сваріть його, якщо перший самостійний прийом їжі закінчиться генеральним прибиранням кухні - привчити дитину їсти самостійно не так просто. Краще навпаки, похвалити за те, що він так багато з'їла, але нехай він разом з вами приймається за прибирання. Побачите - після третього разу є дитина буде значно акуратніше.
5
Якщо ви дотримуєтеся більш м'якою лінії поведінки, тоді спробуйте метод «поступового звикання». Домовтеся з дитиною, що 10 ложок йому дає мама, а 10 він з'їсть сам. Пограйте, хто набере більш повну ложку каші і рахуйте кожну порцію їжі разом з малюком. Загалом, перетворите перший прийом їжі в цікаву гру.
6
Перший час можна «підкуповувати» дітей - поясніть, що якщо він добре сам поїсть, то отримає цукерку або печиво.
7
Найголовніше - не запихати їжу в дитини. Навіть якщо він сам з'їсть всього 2-3 ложки, відставте тарілку, а наступну порцію дайте трохи раніше звичайного терміну.
8
Добре знаючи свою дитину, ви самі можете придумати спосіб, який стане для нього кращим стимулом. Тільки не забувайте правило - якщо ви почали щось робити, то доводьте справу до кінця, не кидаючи на півдорозі, щоб дитина знала, що слово батьків - це закон.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ltYf3yR2NOY