Як здати в оренду площі.

Щоб здати в оренду будь-які вільні площі, будь то житлові чи комерційні, можна звернутися в агентство нерухомості або знайти орендаря самостійно. У другому випадку ефективно розміщувати інформацію в друкованих ЗМІ та інтернеті на тих ресурсах, які відвідують потенційні орендарі з місцевості, де знаходиться нерухомість.
Вам знадобиться
  • - документи, що підтверджують ваше право власності на нерухомість;
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - гроші для оплати послуг ріелторів та/або розміщення оголошень на платних ресурсах;
  • - телефон та E-mail для зв'язку.
Інструкція
1
Навіть якщо ви не хочете вдаватися до допомоги ріелторів, не буде зайвим відвідати кілька агентств і проконсультуватися щодо ціни оренди ваших площ і впливають на неї факторів. Можливо, не буде зайвим зробити ті чи інші заходи, що дають підставу запросити більше. Наприклад, підключити додаткові телефонні лінії, провести дротовий інтернет та ін. Залежно від ситуації і характеру площі.
2
Якщо ви віддаєте перевагу доручити турботи з пошуку орендарів і первинні контакти з ними посередникам, прискіпливо розпитайте про умови співпраці: ціна, порядок оплати послуг агентства (в ідеалі - після в'їзду орендаря, в інших випадках слід добре подумати), гарантії і ін.
3
При самостійному пошуку підготуйте тексти оголошень різної довжини. Ваше завдання - в мінімальному обсязі тексту вмістити якнайбільше суттєвої інформації, що дає повне уявлення про що здаються площах. Часто її рішенню сприяють загальноприйняті зрозумілі скорочення.
4
Окреме питання - контакти. Зберегти нерви і застрахувати себе від неурочний дзвінків допоможе окрема сім-карта. Ви можете вставляти її в телефон тільки тоді, коли вам зручно приймати дзвінки, а для інших (які обов'язково будуть) використовувати автоответчік.Удобна ця функція і після здачі площ. Вам буде достатньо відключити телефон, записавши на автовідповідачі, що площа сдана.Полезним буде також окремий електронну адресу для переписки з орендарями.
5
У міру надходження дзвінків від орендарів домовляйтеся з ними про переглядах і термінах оренди. Будьте готові супроводжувати їх при огляді ваших площ і відповідати на різні питання, включаючи неудобние.Попробуйте поглянути на приміщення очима потенційного орендаря: що вас у ньому влаштовує, що - ні і чому, подумайте, як можна мінімізувати негативні моменти.Подготовьте також документи на свої площі, що підтверджують ваше право законно ними розпоряджатися (свідоцтво про право власності, довіреність від власника і пр.), щоб пред'явити їх на першу вимогу.
6
З орендарем, якому підійде ваш варіант, укладіть договір, де пропишіть термін оренди, можливість продовження, розмір, порядок і умови оплати.І, звичайно, не забувайте приймати платежі, при необхідності нагадуючи, що пора вносити черговий (хоча переважні, безумовно, орендарі, з якими ця процедура не потрібна).