Як садити рослини в акваріумі.

Як цікаво спостерігати за підводним світом - пливучими зграйками мальків, рибками, граючими серед заростей. Але самі по собі рослини в акваріумі не виростуть і щоб створити в підводному царстві ідилію, потрібно буде трохи попрацювати.
Вам знадобиться
  • Рослини, пінцет, енциклопедія по водних рослинах, кухонна сіль
Інструкція
1
Після того як ви купили підводні рослини , бажано відкрити енциклопедію і подивитися, яке з них любить світло, а якому більше подобається рости в тіні. Світлолюбні рослини потрібно садити під лампою. Також подивіться, яких розмірів досягнуть ваші рослини - великі чагарники краще прибрати на задній план, або посадити у бічних стін акваріума.
2
Перед посадкою рослини найкраще продезінфікувати - це вбереже інших мешканців акваріума від небажаних наслідків. Для цього зробіть розчин кухонної солі (візьміть одну чайну ложку солі на літр води) і прополощіть рослини в отриманому розчині.
3
Наповніть акваріум водою приблизно на одну третину. Тепер візьміть в руки пінцет і рослина. Тримаючи його за стебло пінцетом, акуратно вставте ствол в пісок.
4
Рослини одного виду краще садити разом: так вони не будуть заважати один одному рости. Тому посадіть вашу кабомбу в одній стороні, а анубиас нехай росте в іншому кутку.
5
Тепер коли рослини посаджені в грунт, заливайте акваріум водою повністю і кладіть на водяну гладь плаваючі рослини . Якщо хочете, щоб вони розташовувалися в певній ділянці акваріума, прикріпіть до скляних стінках присоски і натягніть капронову нитку - рослини нікуди не попливуть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fetycPQOcaQ
Корисна порада
Якщо будь-яке рослина ніяк не бажає вкорінюватися, його також можна прив'язати капроновою ниткою до найближчого каменю. Капронова нитка обрізається вже після того, як рослина зможе саме закріпитися в грунті.
Щоб акваріум виглядав красиво, а рибкам там було комфортно і затишно, в ньому обов'язково повинні бути акваріумні водорості. Звичайно, можна купити і пластикові, але вони будуть тільки прикрашати, не несучи жодної користі. Краще купіть і посадіть жива рослина, воно і воду в акваріумі поліпшить, і стане додатковим кормом для риб.
Інструкція
1
Першим ділом переглянете куплене рослина і видаліть все загнили і хворі частини, очистіть коріння від бруду і ретельно промийте у воді кімнатної температури. У зелені з потужною кореневою системою і укороченим стеблом прорідити коріння. Потім відріжте фрагмент довжиною в 3 сантиметри і висадіть в грунт, лише злегка прикривши коріння. Так рослини будуть швидше рости. Якщо у рослини занадто тонкі і маленькі коріння, ні в якому випадки їх не подрезайте.
2
Видаліть у живців рослин з подовженим стеблом всю нижню частину з листям і корінням, при цьому не залишайте менше 4 вузлів. Уникайте частої пересадки рослин, адже при посадці вони втрачають старе коріння, а нові тільки утворюються, і вони відчувають деякі труднощі в адаптації. Ці види необхідно посадити на глибину 4-5 сантиметрів.
3
Перед посадкою обов'язково продезінфікуйте рослина. Для цього прополощіть його в розчині солі, в пропорції 1 чайна ложка на 1 літр води. Так ви знищите всі шкідливі мікроорганізми, і вони не потраплять в акваріум.
4
Висаджуйте рослини або в порожній акваріум з мокрим піском, або налийте трохи води. У кожного способу свої плюси: при першому ви краще закріпіть його, при другому додасте необхідне положення. При посадці постарайтеся не загнути коріння, адже вони настільки ніжні, що можуть легко надломитися. Їх необхідно висаджувати в піщані ямки, зроблені заздалегідь. У бульбових або цибулинних водоростей можна відрізати майже все коріння. Бульба, не занурюйте повністю в грунт, залиште верх відкритим. Перед посадкою цибулини оберніть її в фільтрувальну вату або в волокна торфу, тільки залиште вільними місця росту коренів.
5
Запустіть в уже заповнений акваріум плаваючі рослини. Якщо ви хочете обмежити місце їх плавання, то до присоскам прив'яжіть нитку і помістіть її в акваріум. Таким же способом причепіть мох або папороть. Висаджуйте акваріумні водорості по висоті, біля дальньої стінки найвищі, а у передній низькі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fetycPQOcaQ