Як виростити порей.

Лук порей стає все більш популярним овочем на наших столах. Цей лук вживають і в сирому вигляді, і вигляді салату, і як гарнір або інгредієнта для супу. Ніжку і листя порею сушать і в такому вигляді вони можуть дуже довго зберігатися. Також цибулю- порей має цілющі властивості - його вживають при ревматизмі і подагрі. Допомагає ця рослина і при порушенні обміну речовин і ожирінні. Виростити порей на своїй ділянці легко, оскільки він дуже стійкий до хвороб і шкідників і не вимогливий до грунту.
Інструкція
1
Лук порей має довгий вегетаційний період, тому його сіють розсадним способом на початку березня. У відкритий ґрунт розсаду можна висадити в травні, коли грунт прогріється до 15 ° С.
2
Порей можна вирощувати і посівом насіння в грунт. Тоді його необхідно висіяти в грунт в кінці жовтня. Підзимові посіви потрібно присипати торфом.
3
Розсаду можна висівати в грунт, коли вони досягнуть у висоту приблизно 20 см.
4
При посадці у сіянців необхідно вкоротити коріння і листя. Відстань між паростками повинно складати приблизно 15 см, а між рядами - 30 см.
5
Порей висаджують в лунки глибиною 15 см, опускають в неї сіянець і заповнюють лунку водою, при цьому важливо не присипати корінь землею.
6
Грунт навколо рослин періодично потрібно обережно рихлити і прополювати. Також цибулю- порей любить рясний полив.
7
Перші врожаї цибулі-порею прибирають в серпні, а на зимове зберігання прибирають на початку жовтня.
8
Порей зберігають в підвалі, де його прикопують в пісок, при цьому листя повинні бути обрізані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rL-B0SZwoU4
Корисна порада
Лук-порей можна використовувати в їжу протягом усього літа. Причому у молодих рослин в їжу йдуть листя, а у більш дорослих - помилкові цибулини. Дуже добре цибулю зростає на удобрених землях, дає непоганий урожай на суглинних і піщаних грунтах, якщо вони добре зволожені. Любить азотне добриво. Порівняно з цибулею ріпчастою, порей багатшими каротином, вітамінами С і В, а також солями калію.