Як виростити тархун.

Тархун - пряновкусовая багаторічна трава, використовувана як в свіжому вигляді, так і для консервації огірків, помідорів, інших овочів. Як правило, вона росте на одному місці до 10 років. Тому треба самим ретельним чином подбати про достатню кількість поживних речовин.
Вам знадобиться
  • Семена, земля, лопата, вода, лійка, добрива.
Інструкція
1
Підготуйте навесні землю для вирощування розсади тархуна. Пророщувати насіння не треба, так як вони досить дрібні і дуже легко можна буде пошкодити крихітні, ледь проклюнулися паростки. Тому відразу висівайте цю культуру в ящики для розсади. Не забудьте зробити знизу отвори для витікання зайвої рідини, що скупчується при поливі.
2
Починайте гартувати розсаду на стадії третього справжнього листка. Не страшно, якщо на ніч залишите її під відкритою кватиркою. Але ось прямих сонячних променів краще уникати. Разом з тим, недолік освітлення може послабити молоді саджанці.
3
Звільніть ділянку, на якій плануєте вирощувати тархун, від багаторічних бур'янів. Особливо звертайте увагу на коріння яглиці і осоту, здатні витіснити будь городні культури. Зніміть родючий шар ґрунту, відкладіть його вбік. Викопайте яму розміром приблизно в 0,5 куб.м. Насипте вниз товстий шар кори старих спиляних дерев, тирса та інший рослинний сміття. Тільки уникайте коренів бур'янистих трав. Наступний шар може скласти перепрілий гній. Під кінець перемішайте зняту раніше грунт із землею з компостної купи. Добре полийте.
4
висаджують розсаду тархуна на постійне місце в середині серпня, щоб вона могла гарантовано вкоренитися й адаптуватися до нових умов до осінніх заморозків. У перший рік агротехніка догляду за тархуном полягає в поливі, розпушуванні і пізньо-осінньому внесенні суперфосфату (з розрахунку 20-25 г на 1 кв.м.). В квітні ялинові лапи слід замінити плівкою, перед цим підгодувавши азотистими добривами. Уже в середині травня у вас на столі буде ароматна свіжа зелень.
5
Вживайте тархун як пряновкусовая траву, додаючи її в супи і другі страви. Також смачно посипати тархуном бутерброди з відвареним м'ясом або ковбасними виробами. А в серпні, коли прийде пора робити овочеві заготовки, додавайте гілочки в маринади. Тархун додасть їм приємний аромат і сприятиме кращого збереження помідорів і огірків, заготовлених на зиму.
Зверніть увагу
Вирощуючи тархун, закривайте його на зиму ялиновими лапами. Все ж це південна культура, тривалі морози можуть виявитися згубними.
Корисна порада
Щоб виростити хороший урожай тархуна, не шкодуйте води і своєчасно рихлите грунт. Доступ кисню до коріння рослини сприяє кращому розростанню куща.