Як вибрати рис.

Рис - улюблена їжа націй, що славляться своїм здоров'ям і довголіттям. Сьогодні рис - одна з найпоширеніших зернових культур в світі. Існує безліч сортів цієї культури, що володіють різними властивостями. Розібратися в тому, який вид рису необхідний для певного блюда новачкові непросто, але якщо слідувати простим правилам, то цілком під силу.
Інструкція
1
Вибираємо рис для суші: Молочна непрозора білизна і кругла форма крупинок говорить про те, що в даному сорті міститься велика кількість крохмалю. Круглий рис вбирає в себе максимальну кількість води, набуваючи пластичність і кремообразную структуру. Круглозерний сорт з високим вмістом клейковини ідеальний для суші. Гарний такий рис і для приготування пудингів, різних запіканок (ах як хороша до сніданку рисова запіканка з фруктами) та інших страв.
2
Для плову: Для плову переважний довгозерний рис (і краще пропарений). Даний сорт відрізняють подовжені веретеноподібні рисинки, при варінні вбираючі мало води і зберігають свою форму. Пропарений рис крім характерної форми має не білосніжний, а трохи жовтуватий або навіть бурштиновий колір. Вважається, що рис, оброблений паром, максимально зберігає корисні речовини. Довгозерний сорти цієї культури відрізняє мінімальний вміст клейковини. Тільки з таким рисом плов виходить розсипчастим - що називається, рісинки до рісинки.
3
Для супів, гарнірів та інших страв: Среднезерний овальний рис є найпоширенішим видом даної рослини. Не дивно, адже поводитися з ним легше, ніж з іншими сортами. Крім того, такий вид рису ідеально підходить для приготування каш (наприклад, молочної рисової), різноманітних гарнірів і супів. Він не склеюється як круглозерний і не настільки «самодостатній», як довгозерний рис. Рис овальної форми прекрасно поєднується з різними інгредієнтами, відмінно доповнює страви з м'яса, риби і овочів.
4
Рис також різниться за способом обробки. Шліфоване зерно відрізняє гладка текстура, білизна, бурий же рис має досить непоказний вигляд, що купується їм завдяки мінімуму обробки. Вважається, що останній більш корисний для здоров'я, хоча даний факт видається досить спірним.
5
Існує також дикий рис. Хоча даний продукт - не рис зовсім, а зовсім інша рослина. Цей вид відрізняється від звичайного низьким вмістом натрію і несусвітною ціною, яку продавці даного виду «фуражу» намагаються виправдати, видаючи продукт за панацею від тисяч хвороб. Втім, те ж саме можна сказати про буром рисі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kcgagdDCn1M
Плов це не тільки символів східного гостинності, але і одна з тих страв, які люблять і вміють готувати в багатьох країнах. У плову немає єдиного правильного рецепту - їх сотні, в залежності від регіону, продуктів, приводу за яким його готують. Щоб при всій різноманітності варіацій плов залишався пловом важливо дотримати технологію і, в тому числі, вибрати правильний рис.
Інструкція
1
Тим, хто хоче приготувати плов як повсякденне блюдо, що не чаклуючи над ним, досить запам'ятати, що для нього добре підходять среднезерного сорти, з міцними прозорими рис інками. Дуже важливо, щоб в плове всі його компоненти не змішувалися в кашу, тому ні ароматний жасмин, ні популярний тайський або краснодарський не підійдуть - ці сорти рис а м'які і швидко розварюються. Зате добре підійде басматі, особливо якщо він експортний і привезений з АОЕ, Мексики або Іспанії.
2
Купуючи рис в магазині, вибирайте прозорі упаковки. В них видно чи є серед зерен осколки, які розварюються швидше і від того псують смак страви, чи багато непрозорих білих або жовтих всередині зерен. І ті, й інші говорять про невисоку якість продукту. Той рис, який вам потрібен, з однаковим розміром довгих витягнутих зерняток, кожне з яких, як матове скельце.
3
Якщо у вас є можливість перед покупкою потримати рис в руках, то спробуйте сильно стиснути його в пригорщі. Потрібний вам рис не кришиться, а ламається, при цьому не весь, а лише кілька зерен.
4
Ті, хто більш серйозно ставляться до плову, йдуть за рис ом на ринок. Саме там можна купити самі «правильні» сорти - дев-зиру, дастар-сарики і лазарь.Лазарь або лазуровий - це хорезмский крохмалистий рис. Він не так збільшується при варінні, як інші сорти, але і не розварюється. Цей рис знавці рекомендують для бухарського, самаркандського, ташкентського і, звичайно ж, хорезмського плову .
5
Дев-зіра буває різних сортів і якості. Це товсті витягнуті, як правило, ніжно-цегляні рис інки з полосочкой червоного або коричневого кольору. Але різні сорти можуть бути і різних кольорів від білого, перлинно сірого або кремового до насиченого коричневого. Якщо ви не знавець, дотримуйтеся все таки рожевих «смугастих» сортів. Справжня дів-зіра важче інших сортів і, якщо стиснути його в жмені, жорсткі зернятка видають хрускіт. На ринку рис продають в рис овой «пудрі». Обов'язково зітріть її з зернятка і подивіться наскільки рис инка однорідна.
6
Дастар-сарики - «король» ферганського плову . Це витриманий ферментований підкопчений рис, купити такий - велика удача. У нього відчутний специфічний запах і він надзвичайно твердий.