Як привчити дорослого кота до лотка. Як навчити кота ходити в латок.

Кожна кішка або кіт - це індивідуальність. І цей вислів анітрохи не позбавлене сенсу. Саме тому існують різні підходи в такому делікатному питанні як приученні кота , тим більше дорослого, справляти свої потреби в лоток.
Вам знадобиться
  • - лоток;
  • - наповнювач для котячих туалетів.
Інструкція
1
Перш за все, потрібно правильно організувати туалет для кота , який необхідно розмістити в самому затишному місці квартири, де тварині ніхто не заважатиме. Для цих цілей підійдуть ванна кімната, туалет, утеплений балкон або лоджія. В якості котячого туалету добре підійде пластиковий лоток з бортиками, глибиною не нижче 10 сантиметрів, або ж спеціальний будиночок-туалет. Високі бортики лотка дозволять вашій кішці копатися в ньому, але при цьому наповнювач не буде розкидатися за його межі. Котячий будиночок-туалет має ще одну додаткову перевагу - спеціальні фільтри на кришці, які очищають повітря після того, як кіт сходив в туалет. Лоток повинен бути стійким, досить просторим, щоб ваш вихованець міг спокійно в ньому покрутитися, покопатися, вибрати відповідне для нього місце. Тоді привчити дорослого кота до лотку буде набагато легше.
2
Не рекомендується використовувати лоток з сіткою, так як в цьому випадку неприємний запах буде швидко поширюватися по квартирі, лоток доведеться відразу ж мити. Привчити дорослого кота до лотку з сіткою буде набагато складніше. Кішки завжди намагаються закопати результати своїх «трудів», саме тому лоток необхідно заповнювати спеціальним наповнювачем. Якісні наповнювачі для котячих туалетів складаються з натуральних компонентів, які швидко вбирають вологу, запобігають поширенню неприємного запаху і бактерій по квартирі. Доглядати за таким туалетом набагато простіше і приємніше, так як гранули наповнювача легко вбирають вологу і злипаються в клубок. Комок наповнювача досить просто витягнути і викинути, засипавши нових гранул.
3
Якщо дорослий кіт почав гадити в недозволеному місці, наполегливо уникаючи лоток, то в цьому випадку слід звернутися до ветеринара. Іноді така поведінка свідчить про проблеми зі здоров'ям. Дуже часто тварини таким чином привертають вашу увагу до своєї проблеми.
4
Буває й так, що дорослий кіт просто починає мітити свою територію. В цьому випадку допоможе тільки кастрація або стерилізація вихованця. Ті місця, які кіт вже встиг помітити, можна обробити сумішшю нашатирю і лимонного соку. Запах швидко вивітриться, але кіт ще довго буде його відчувати і обходити ці місця стороною.