Як малювати хмари олівцем.

Малювання природних пейзажів - захоплююче заняття, завдяки якому ви можете передати на папері красу навколишнього світу. При цьому, малюючи природу, необхідно вміти промальовувати всі її явища, щоб ваші малюнки відрізнялися реалістичністю і передавали потрібний настрій. Жоден пейзаж не обходиться без неба, і багато починаючих художники відчувають труднощі з малюванням небесного склепіння і хмар простим олівцем .
Інструкція
1
Для того щоб почати практикуватися в малюванні хмар, виберіть яскравий і сонячний день, щоб хмари максимально контрастували з блакитним небом. Якщо у вас немає можливості практикуватися на природі, спробуйте змалювати небо з готовою фотографії, на якій хмари статичні і не рухаються, що, безсумнівно, створює для вас певні зручності.
2
Виберіть потрібну ділянку неба для композиції малюнка, а потім розгляньте форму хмар на цій ділянці. Простежте за тим, які частини облікової найбільш освітлені, а які покриті тінню, а також що саме робить хмари об'ємними. Зробіть легкий начерк форми хмар олівцем .
3
Твердим олівцем заштрихуйте ті області малюнка, які відповідають блакитному небу в реальності. Начерки хмар залиште незафарбованими - це посилить враження від їх білизни.
4
Зобразіть напівпрозорі пір'яні хмари легкої штрихуванням, після чого затонуйте твердим олівцем найбільш темні області хмар, щоб додати їм обсяг. Штрихи тіньові області, залишаючи світлі області недоторканими.
5
Пом'якшіть краю тіней стірательной гумкою і підчистити пір'яні хмари, роблячи їх краї більш видовженими і розмитими. Використовуючи м'який шматочок стірательной гумки, зробіть штрихування і обриси хмар плавними і красивими.
6
Якщо ви хочете зробити малюнок динамічним, робіть більш енергійну штрихування твердим олівцем на м'якій папері.