Як зшивати документи нитками. Як правильно зшивати документи.

Документи дуже важливо зшивати правильно. Це свого роду захист, оскільки підмінити зшиті вручну, пронумеровані і завізовані печаткою листи практично неможливо. Також міцність зшивання допомагає при зберіганні або переміщенні документів, в цьому випадку папери не губляться.
Вам знадобиться
  • Документы
  • Печать
  • Нитки
  • Иголка
  • Канцелярский клей
Інструкція
1
Перед тим, як прошивати документи, з них потрібно видалити всі металеві вкраплення (скріпки, булавки). Це слід зробити дуже ретельно.
2
Після видалення скріпок документи потрібно розкласти по порядку і пронумерувати з першого аркуша до останнього.
3
Якщо в прошиваються книзі є аркуші, які мають маленьке поле для підшивки, зліва рекомендується підклеїти смужку паперу.
4
Потім ліворуч, приблизно на половину поля без тексту, робляться отвори голкою в кількості трьох-п'яти штук. Проколи повинні бути розташовані симетрично на відстані 3 см і строго вертикально.
5
Всю пачку документів потрібно прошити довгою голкою з суворою ниткою. Прошиваються вони двічі, для міцності, а залишок нитки виводиться на тильну сторону з центрального отвору і обрізається, але близько 6 см вільного кінця повинно залишитися. Після цього нитки зв'язуються вузлом так, щоб на них можна було наклеїти шматок паперу з печаткою.
6
Далі потрібно опечатати справу наклейкою з паперу розміром 4 на 6 см з написом (описом документів) .Наклеівают її таким чином, щоб вона закрила вузол і частина довжини ниток, які повинні бути вільні.
7
Документи завіряються керівником організації або уповноваженою особою. Підпис має бути виразна і помітна. Друк, розташована на наклейці, а також вузол і нитки заливаються клеєм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dgMmM33mgdU
Корисна порада
Якщо книга документів містить багато листів, для того різання отворів можна користуватися шилом.