Як захистити ліс.

У Росії, як і в багатьох інших країнах, діє закон про охорону природи, який зобов'язує людей захищати і піклується про навколишній світ. Навколишній нас мир - це рослини, тварини, лісу і річки і ми теж частина цієї природи. Ліс - це окраса нашої планети. Він насичує атмосферу киснем, в ньому живуть птахи і різні тварини. Однак цей прекрасний Екоресурс страждає від людського свавілля. Тільки від несанкціонованої вирубки лісу гинуть тисячі тварин і рослин в рік.
Інструкція
1
Для боротьби з так званими «чорними лісорубами» необхідно посилення санкцій для порушників, залучення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Також необхідне відродження лісової охоронної служби і оснащення її останніми новинками техніки.
2
Чи не менше, ніж від діяльності «чорних лісорубів», ліс гине від пожеж. І часто причиною лісових пожеж є людина. Потрібно обмежити вільний доступ в лісові зони туристам, встановлювати попереджувальні таблички можливості виникнення пожежі при необережному поводженні з вогнем, організувати лісові патрулі для контролю дотримання правил пожежної безпеки. Громадян, які не дотримуються вимоги пожежної безпеки, слід притягувати до адміністративної відповідальності. Адже вони наражають на небезпеку не тільки своє життя, а й ставлять під загрозу життя інших людей, громадську безпеку і стан лісу .
3
Для локалізації вогнищ загоряння необхідно розробити спеціальні заходи: підготувати лісопожежних техніку, визначити маршрути для патрулювання на найбільш тривожних ділянках лісового фонду та організувати мобільні групи пожежогасіння, а також створити протипожежні бар'єри і організувати будівництво протипожежних доріг.