Як чистити головки на принтері.

Для всіх типів струменевих принтерів загальною проблемою є забруднення друкуючої головки чорнилом. Причин, як правило, дві: або довга перерва в використанні принтера і чорнило просто засохли, або використання з метою економії чорнила сторонніх виробників, які не повністю витримують технологію і не забезпечують необхідні фізичні параметри чорнила.
Вам знадобиться
  • Рідина, шприц, трубка
Інструкція
1
Кожен виробник принтера завжди продає чистячу рідина для конкретної моделі. У разі перерви у пресі з використанням рідних чорнила, рекомендованих виробником, досить просто заправити картриджі такий чистячої рідиною, дати якийсь час отмокнуть і потім якийсь час попечатать використовуючи рідину замість чорнила. У другому випадку такий спосіб може виявитися недостатнім. Якщо чорнило були "ліві", рекомендується акуратно промити отвори за допомогою шприца, заправленого водним розчином чистячої рідини. Шприц потрібно тримати подалі: так, щоб ні в якому разі не докладати фізичних зусиль до голівки ні з передньої, ні з задньої сторони. Якщо в конструкції головки передбачені знімні картриджі, то промити потрібно як сопла головки (тобто отвори, з яких чорнило надходять на папір), так і парканні отвори головки , через які чорнило надходять з картриджа. Водний розчин рідини перед використанням можна трохи підігріти.
2
Нарешті, більш радикальний спосіб полягає в тому, щоб за допомогою пластмасових або капронових трубок забезпечити проходження чистячої рідини через головку під тиском. Тиск стовпа рідини, як відомо, залежить тільки від його висоти і не залежить від кількості рідини. Тому за допомогою довгої трубки, приєднаної до збірними отворам, яку за допомогою шприца можна наповнити чистячої рідиною, можна забезпечити промивку під тиском. Цей спосіб рекомендується тільки в крайніх випадках, коли стоїть питання так, що інакше головку доведеться просто викинути.
3
Потрібно не забути ретельно промити і очистити всі частини принтера, які так чи інакше стикаються з головкою в процесі роботи. Поролонові частини в місці паркування могли просто засохнути і їх теж потрібно в такому випадку змочити чистячої рідиною і дати час просочитися.