Як форматувати гвинт.

Відформатувати жорсткий диск (або один з його розділів) - прекрасний спосіб почати що-небудь з чистого аркуша. Головне пам'ятайте, що форматування жорсткого диска погано впливає на його стан і скорочує термін служби, тому їм краще не зловживати.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб відформатувати жорсткий диск - скористатися правою кнопкою миші. Клікніть на обраному розділі (наприклад, Disk C) і списку операцій побачите рядок «Форматувати». Якщо така функція відсутня, або сам жорсткий диск не відображається - спробуйте піти обхідним шляхом. Натисніть «Пуск», відкрийте панель управління, потім вкладку «Адміністрування», потім виберіть «Керування комп'ютером» і «Управління дисками». Там клікніть правою кнопкою по потрібного розділу і виберіть "Форматувати".
2
Форматування можна провести і через командний рядок. Для цього в рядку «виконати» (знаходиться в меню «Пуск») введіть команду format c: і натисніть Enter. Відкриється чорне вікно з попередженням про те, що всі дані на цьому диску будуть знищені. Натисніть «Y», якщо ви хочете продовжити, або «N», якщо ви передумали.
3
Третій спосіб, за допомогою якого можна відформатувати жорсткий диск можливий тільки якщо у вас є інсталяційний диск з операційною системою. Для цього вставте диск в дисковод, перезапустіть комп'ютер і при завантаженні натисніть клавішу «delete» (в деяких системах - F2). За допомогою стрілок і кнопки «Enter» увійдіть в меню Boot і там в розділі Boot Device (або Boot Sequence) виберіть CD-ROM. Потім ви можете відформатувати диск. Швидке форматування фізично не видаляє дані з диска і не відновлює биті сектори. Для того, щоб добитися цього виберіть варіант «Повне форматування».