Як перевірити сапфір.

В грецькій мові слово « сапфір » позначає «синій камінь». При цьому зустрічаються сапфір и різних забарвлень - жовті, помаранчеві, лілові, зелені, рожеві і навіть безбарвні. Коштують такі камені дуже дорого, але навіть висока ціна не гарантує достовірності каменя. Тому любителям розкоші потрібно знати, як перевірити сапфір , щоб не купити підробку.
Вам знадобиться
  • Лупа, послуги ювеліра або геммолога.
Інструкція
1
Подивіться на сапфір уважно, краще через лупу. Якщо бачите в його структурі невеликі дефекти у вигляді колоїдних включень (природні домішки титану і заліза), то ймовірність того, що перед вами справжній дорогоцінний камінь, зростає.
2
Приділіть увагу прозорості сапфір а. Чим вона вища, тим дорожча золота камінь. При цьому ідеальна прозорість повинна насторожувати: її мають штучно вирощені екземпляри, а в природних каменях є невеликі дефекти у вигляді незначних включень.
3
Оцініть колір каменю. Якщо він, наприклад, темно-синій, але при цьому є явні включення інших кольорів (наприклад, червоні, жовті або відразу декілька), то такий камінь натуральний, але ціна його не може бути занадто високою. Дорого коштують тільки камені з однорідною забарвленням.
4
Дізнайтеся вага сапфір а. Як відомо, він вимірюється в каратах. А кожен карат дорівнює 1/5 грама. Якщо перед вами зразок вагою більше 1 карата, то його можна назвати великим. Середні камені мають вагу 0,99-0,3 карата, дрібні - від 0,01 до 0,29. Якщо сапфір важить менше 0,01 карата, то перед вами крихта. Природно, чим більше вага, тим вище вартість виробу.
5
Розберіться з огранюванням. Чим більше граней, тим яскравіше світиться виріб, тим привабливіше воно переливається. Кількість граней і якість ограновування можна знайти на ярличку вироби. Так, буква «А» говорить про те, що клас огранки найвищий: правила пропорційності і симетрії дотримані абсолютно точно. Чим далі за алфавітом, тим нижче рівень майстерності огранщика: «Б», «В» або «Г».
6
Проаналізуйте тактильні відчуття від сапфір а - каменю обраних. Якщо ви взяли в руки сапфір і відчули холод, то камінь натуральний. Підробки, зроблені синтетичним способом, не дають такого відчуття.
7
Зверніть увагу на дизайн виробу з сапфір ом. Якщо камінь дійсно дорогий, то складна огранювання йому не потрібно. Адже вона перешкоджає повноцінному аналізу якості каменю. Все одно не впевнені в справжності сапфір а?
8
Знайдіть кваліфікованого геммолога або досвідченого ювеліра, оплатіть оцінку експерта, котрий має професійну техніку, якщо не впевнені в якості каменю. Краще заплатити за точний висновок, ніж подарувати дорогій людині дешеву підробку, затративши при цьому значну суму.
Зверніть увагу
Якщо кількість дефектів в сапфірі занадто велике, то він може незабаром втратити блиск, а при дії високих температур і зовсім розсипатися. Виріб з таким каменем не повинно коштувати дорого.
Корисна порада
Сапфір - не тільки дорогу прикрасу. Це ще й цілющий засіб. За східним повір'ям, сапфіри випромінюють енергію Інь, яка б означала доброту, цнотливість і чистоту. Тому вони ефективні при підвищеному тиску, болях в спині, безсонні і будь-яких застудах. Очі можна вилікувати водою, настояної на сапфірі, а астму, неврологічні і серцево-судинні захворювання - носінням ювелірного виробу з цим каменем на лівій руці.