Як перевірити диск на вірус.

Перевіряти диск на наявність вірусів краще за допомогою антивірусної програми, встановленої у вашому комп'ютері. Варіанти з перевіркою он-лайн або утилітами для разової перевірки менш кращі. Он-лайн сканнери вимагають надання прав адміністратора або установки ActiveX-компонентів, а давати такі права через інтернет представляє не меншу загрозу безпеці даних, ніж вірус. А утиліти разової перевірки по визначення не займаються постійним захистом комп'ютера.
Інструкція
1
Якщо у вас не встановлена резидентная антивірусна програма, то першим кроком має стати її вибір, закачка і установка. Не обов'язково дуже довго і ретельно підбирати всі параметри антивіруса - для ознайомлення практично будь-яку з них, навіть платну, можна встановити безкоштовно терміном від двох тижнів до місяця. У кожному разі, цього терміну вам буде цілком достатньо для перевірки всіх диск ов свого комп'ютера. Наприклад, можете скачати і встановити антивірус Avira, хоча є також Nod 32, Kaspersky, Panda, Dr Web та інші.
2
Після установки антивірус попросить перезавантажити комп'ютер - зробіть це. Потім відкрийте провідник Windows. Це можна зробити натисканням клавіш WIN + E (російська У) або подвійним клацанням іконки «Мій комп'ютер».
3
Наведіть курсор миші на значок диск а, який треба перевірити і клацніть на його правою кнопкою миші. В випав контекстному меню виберіть пункт перевірки його на віруси. Залежно від типу встановленого вами антивіруса, формулювання цього пункту може розрізнятися - у випадку з Avira напис буде такою: «Перевірити вибрані файли за допомогою AntiVir». Антивірус займеться перевіркою диск а і якщо підозрілі файли будуть виявлені, то запропонує вам вибрати варіанти дій з ними.
4
Можна обійтися і без провідника Windows - відкрийте панель антивіруса подвійним клацанням його значка в треї робочого столу. У вікні антивіруса знайдіть опцію перевірки локальних диск ів. У Avira для цього треба в лівій панелі розкрити розділ «Локальна захист», потім в правій панелі клацнути нижній пункт («Вибіркова перевірка»). В результаті розкриється список диск ов вашого комп'ютера з чекбоксами навпроти кожного з них - поставте позначки навпроти потрібних. Потім клацніть на будь-який з них правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Запустити перевірку» або просто натисніть гарячу клавішу F3.