Як зварювати нержавійку.

Зварювання являє собою процес нероз'ємного з'єднання частин шляхом встановлення між ними міжатомних зв'язків при нагріванні або пластичній деформації. Як правило, зварювання застосовують для з'єднання різних металів та їх сплавів. При зварюванні деталей нержавіючої сталі потрібно враховувати відмінності фізичних властивостей «нержавійки» від властивостей вуглецевої сталі. Які існують способи зварювання «нержавійки»?
Інструкція
1
Від вуглецевого прокату нержавіючу сталь відрізняють велике питомий опір, більш низька точка плавлення і теплопровідність, більший відсоток теплового розширення.
2
Виконувати зварювання нержавіючої сталі можна одним з декількох способів. При товщині матеріалу більше півтора міліметрів зазвичай застосовується ручна дугова зварювання вольфрамовим електродом в інертному газі. Висока продуктивність досягається при зварюванні тонких листів нержавіючої сталі, а також труб.
3
Для зварювання аркушів «нержавійки» товщиною 0,8 мм і більше годиться імпульсна зварка дугою при плавиться, в інертному газі, а також дугова зварка із струменевим перенесенням металу. Все більш широко застосовується плазмова зварювання, особливо для листів широкого діапазону товщини.
4
Для товстих зразків металу виробляється дугова зварка «нержавійки» під флюсом, а також точкова і роликовий зварювання (для більш тонких листів).
5
У більшості випадків після зварювання потрібна подальша обробка зварних швів. На поверхні з'єднання, отриманого шляхом зварювання, утворюється пористий оксидний шар, який містить, як правило, хром. Цей шар в істотному ступені послаблює стійкість зварного з'єднання по відношенню до корозії. Для подальшої обробки зварних швів застосовуються різні механічні методи.
6
Потрібно знати, що дозволяється застосовувати лише ті приналежності, які призначені для механічної обробки прокату з нержавіючої сталі. Це шліфувальні круги та полотна, щітки з «нержавійки», дроби при дробоструменевого обробці. Зверніть увагу, що іноді не можна обробляти за допомогою сталевих і скляних дробів інші матеріали, наприклад, вуглецеву сталь.
7
Одним з найбільш ефективних способів подальшої обробки зварних швів вважається травлення. При правильному застосуванні травлення здатне усунути шкідливий оксидний шар, а також зону зі зниженим вмістом хрому.
8
Залежно від конкретних умов виконується травлення шляхом занурення, нанесення на поверхню або ж покриття виробів пастою. Найчастіше застосовується змішана кислота в поєднанні з водою. Час травлення нержавіючого прокату залежить від концентрації кислот, товщини окалини, температурного режиму і сорти нержавіючого прокату.
9
Останній етап обробки при зварюванні «нержавійки» - доведення ступеня шорсткості зварного шва до відповідного показника основного аркуша. Досягається це шляхом шліфування і полірування вже після виконання травлення. Така обробка зазвичай підсилює стійкість конструкції до корозії.
Нержавіюча сталь повсюдно використовується в різних галузях народного господарства, тому як вона стійка до корозії в агресивних сферах і в атмосферних опадів. До того ж вона легко піддається обробці різного типу. Особливу увагу варто приділити зварюванню стали, від правильності проведення якого залежить довговічність швів, а, значить, і стійкість всієї конструкції.
Інструкція
1
Нержавіюча сталь найкраще зварюється аргонно-дугового зварюванням. Найбільш популярними методами зварювання є дугове зварювання вольфрамовим електродом в інертному газі, плазмова та лазерне зварювання. Застосування кожного з вищеописаних способів обумовлено умовами, в яких проводиться зварювання, і вимоги до свариваемой сталі.Чтоби зварити два окремих шматка нержавіючої сталі, насамперед, розберіться, як зварювати сталь . Для цього прочитайте масу спеціалізованої літератури з цієї проблематики. Потім приступайте до практичної частини питання. Купіть зварювальний апарат та газовий пальник, яка знадобитися для підігріву сталі.
2
Також підготуйте шматок дроту, яка гратиме роль електрода при зварюванні. Врахуйте, що хімічний склад дроту повинен бути таким, як у зварюються шматків сталі. Використання подібного роду нержавіючої дроту дозволить уникнути виникнення межкристаллической корозії. І, в результаті, вийти тонкий, ледве помітний високоякісний зварної шов.
3
Необхідно подбати про надійне джерело живлення, який вам знадобитися при включенні і роботі зварювального апарату. Здійснюйте процес варіння в промислових умовах, де є автономні потужні джерела живлення напругою 380 Вольт і вище. Це дозволить вам зварювати шматки нержавіючої сталі будь величини і з будь-якою довжиною зварного шва.
4
Перед початком роботи перевірте зварювані сталі на наявність дефектів і вад. В разі їх присутності, видаліть їх. Це дозволить вам зварити сталь більш якісно. Якщо ви початківець зварювальник, порадьтеся з більш досвідченими колегами, які поділяться з вами тонкощами і нюансами цієї процедури. Для початку виберіть добре зварюються сталі, на яких ви потренуєтеся і вдосконалити свою майстерність. До добре зварюваним відносяться ті види сталі, у яких зварної шов і основний матеріали мають однакову міцність без застосування будь-яких особливих технологічних прийомів.