Як вибрати собі кар'єру.

Ще в школі кожен з нас починає замислюватися про те, яку професію вибрати. Нам допомагають наші батьки та знайомі, даючи зрозуміти, які професії цікаві, престижні й перспективні в даний момент. Від вибору професії залежить вибір кар'єри.
Інструкція
1
Іноді вважається, що кар'єра - це, головним чином, спосіб заробляння грошей. Почасти це так, але, в той же час, це і спосіб самореалізації. Якщо робота перетвориться лише в заробляння грошей, але не буде цікавою, людина не зможе самореалізуватися, крім того, йому буде важче виконувати свою роботу належним чином. Тому, обираючи професію, варто думати не тільки про її престиж, а й про те, що вам подобається.
2
Є професії, в яких досить складно зробити кар'єру в звичному розумінні цього слова. Приміром, це професія вчителя. Бувають вчителі різних кваліфікаційних категорій, бувають заслужені вчителі, але в цілому статус вчителя і те, чим він займається, не змінюється зовсім або змінюється слабо. Однак учитель може паралельно із заняттями в школі займатися з учнями приватно. Деякі вчителі працюють над створенням нових педагогічних методик і навіть організовують свої приватні школи.
3
Буває й так, що людина не в змозі вирішити, чим він все-таки насправді хоче займатися або просто не здатний вибрати між двома-трьома варіантами. Особливо це стосується школярів. Допомогти в таких випадках може тест на профорієнтацію. Такі тести часто проводять в школах, також їх можна пройти в кадрових агентствах. У Москві існує Центр тестування та розвитку при МДУ, де бажаючі можуть не тільки пройти тест на профорієнтацію, а й отримати консультацію психолога. До результатів таких тестів не слід ставитися як до істини в останній інстанції, однак дещо дізнатися про собі вони допоможуть.
4
Ті ж тести можна знайти і в Інтернеті - звичайно, в більш скороченому варіанті. Такі тести існують не тільки для школярів, кожен з нас може засумніватися в тому, що вибрав професію правильно, або зробити кар'єру в тій чи іншій області і зрозуміти, що хотів би тепер розвиватися в інший. Результати тестів і аналіз своїх бажань і здібностей допоможуть зробити перші кроки до вибору професії і, відповідно, кар'єри.
Кожна людина мріє про таку роботу, яка не тільки дозволила б йому максимально вдало реалізувати свої таланти і природні схильності, але ще й приносила б гідний дохід.

Щоб вибрати роботу, яка в майбутньому зможе принести Вам задоволення і дозволить добре заробляти, орієнтуйтеся на три основних фактори: власні інтереси, природні здібності і існуючу систему цінностей. Визначте, що у Вас виходить найкраще, яке заняття найбільше відповідає вашим природним схильностям і талантам. Ви напевно краще всіх знаєте свої сильні сторони, тому два-три спеціальності, які допоможуть Вам знайти себе, Ви напевно визначте відразу. Якщо Вас цікавить якась конкретна професія, дізнайтеся про неї якомога більше - це допоможе Вам зрозуміти, чи готові Ви присвятити своє життя саме цьому заняттю. Виберіть потенційного роботодавця (можливо Ви хочете працювати тільки у великій іноземній компанії або у великому російському банку) - адже відомо, що від умов в чималому ступені залежить її результативність. Наприклад, в деяких компаніях робочий процес жорстко регламентований, а в деяких немає чіткого розкладу і режиму. Кому, як не Вам, краще знати, які умови роботи найкраще підійдуть саме Вам. Крім того, обов'язки співробітника великої корпорації часто зводяться до виконання приватних операцій, а обов'язки співробітника маленької фірми нерідко бувають надзвичайно різноманітні. Чи готові Ви виконувати масу обов'язків - причому деякі з них можуть кардинально відрізнятися один від одного? Про це теж варто подумати. Ну і, до слова, щоб вдало вибрати роботу, необхідно оцінити співвідношення тих зусиль, яких від Вас вимагатиме сам робочий процес, і того прибутку, який він буде Вам приносити. Якщо робота здасться Вам прибутковою і цікавою - значить, варто спробувати свої сили.