Як привчати дитину грати.

Як часто приходячи ввечері додому з роботи, думаєш тільки про одне - як швидше розправитися з домашніми справами і відпочити за переглядом улюбленої передачі. Але прямо з порога улюблене блакитнооке створення починає тягнути за штанину зі словами: «Мамочка, ну пограй зі мною». І відмахнутися від малюка рука не піднімається, і відпочити так охота. А значить потрібно шукати варіанти. Та такі, що б і дитина себе обділеним вашим наглядом не відчував і у вас на відпочинок і домашні справи час залишалося.
Інструкція
1
Привчати дитину до самостійності потрібно з самого першого року життя. Привчати - це зовсім не означає залишити його одного і відправитися займатися своїми справами. Залишаючи малюка в ліжечку або манежі, за ним все одно потрібно спостерігати хоча б «одним очком». Важливо виховувати самостійність саме в ті моменти, коли у крихти гарний настрій, він ситий і бадьорий.
2
Коли період колясок і ходунків залишається в минулому, у вашої дитини починається період активного пізнання життя. Малюк починає ходити сам, йому вже не обов'язково тримаються за мамин палець. Він настільки прагнути дізнатися все і відразу, що цим моментом гріх не скористатися, але в розумних межах. Залишати крихітку поза полем вашого зору не можна ні в якому разі. У цьому віці (2-3 роки) дитині подобається роздивлятися предмети, чіпати, обмацувати, вивчати. Важливо стежити за тим, щоб вони були для нього безпечними, а з рештою він і сам впоратися.
3
От ви й не помітили, як він підріс. Із задоволенням грає з іншими дітьми в пісочниці, наслідує героям улюблених мультиків, приміряє на себе певні ролі. Але грати з однолітками не завжди буває цікаво. Придумайте гру, яка сподобається вам обом і до того ж дозволить вам займатися домашньою роботою. Наприклад, ваш малюк може стати водіїв вантажівки, а ви диспетчером транспортної компанії. І поки на кухні ви смажите котлети, виписуючи тим часом транспортні путівки, «водій» розвозить замовлення. Загравшись, малюк не відразу зрозуміє, що в грі ви майже не берете участь. Багатьом батькам на допомогу приходять настільні ігри, пазли і головоломки. Щоб гра для малюка стала ще цікавіше, придумайте для нього додатковий стимул.
4
Наприклад, оголосіть конкурс, хто швидше збере картинку зі шматочків. Такі ігри мало того що логічне мислення і уважність розвивають, а й пробуджують в малюку лідерські якості.
Корисна порада
Варіантів навчити дитину грати самостійно превелика безліч. Але не варто забувати про те, що грати разом з вами маляті набагато цікавіше і ніякі іграшки не замінює йому радості спілкування з батьками.