Як зменшувати розмір музики. Як зменшити розмір пісні.

У сучасному світі більшість аудіо-записів існує в цифровому вигляді. Цифрова форма представлення звуку дозволяє зберігати, передавати і обробляти його без втрати якості. При цьому, чим вище якість аудіо-фрагмента, тим більший обсяг він займає. В даний час, в умовах існування ємних і дешевих накопичувачів, проблема стаціонарного зберігання великої кількості аудіозаписів не настільки актуальна. Однак мобільні пристрої, такі як mp3-плеєри і стільникові телефони, мають досить обмежений обсяг пам'яті. Тому і зараз знання того, як зменшувати розмір музики, може виявитися досить корисним.
Вам знадобиться
  • Аудіо-редактор Sound Forge.
Інструкція
1
Відкрийте звуковий файл в редакторі Sound Forge. В головному меню вікна програми виберіть пункти "File" і "Open", або натисніть клавіші Ctrl + O або Ctrl + Alt + F2. З'явиться діалог вибору файлу. Перейдіть в каталог з потрібним файлом. Виділіть його в списку. Натисніть кнопку "Відкрити".
2
Видаліть фрагменти тиші спочатку і в кінці музичного треку, якщо вони присутні. Виділіть видаляється фрагмент за допомогою миші. Натисніть кнопку Del, або виберіть у меню пункти "Edit" і "Delete". Для більш точного виділення, попередньо прослухайте початок і кінець звукового файлу, натиснувши кнопку "Play Normal", розташовану внизу вікна документа.
3
Збережіть аудіо-фрагмент. Натисніть комбінацію клавіш Alt + F2, або виберіть у меню пункти "File" і "Save As ...". В діалозі збереження файлу виберіть формат зберігання, допускає стиснення. Добре підійде формат mp3. Натисніть кнопку "Custom ...". Задайте параметри вихідного аудіо потоку так, щоб зменшити розмір музичного фрагмента. Наприклад, понизьте частоту дискретизації, бітрейт. Натисніть кнопку "OK". Натисніть кнопку "Зберегти". Дочекайтеся закінчення операції збереження.
Зверніть увагу
Щоб уникнути втрати оригінальної треку з гарною якістю, зберігайте результат обробки звуку як копію.
Корисна порада
Встановлюйте прапорець "Auto play" в діалозі відкриття файлу, щоб прослуховувати його при виділенні.