Як написати рецензію на книгу.

Само слово «рецензія» латинською мовою означає розгляд. Це може бути відгук про книгу або розбір її змісту. Причому складається рецензія не тільки на книгу, але і на фільм, музику чи статтю в журналі. Головне, щоб це був короткий, але змістовний текст.

Для того щоб написати рецензію на книгу, необхідно дуже багато читати, інакше ви просто не зможете викласти грамотно і чітко свою думку. Для початку варто прочитати ту книгу, про яку ви збираєтеся писати. Адже та інформація, яку дає автор на обкладинці, недостатня для написання якісного відкликання. І тільки після цього можна приступати до роботи. Давайте розберемо по пунктах хід ваших дій, якщо ви вирішили написати рецензію.

  1. Дуже важливо уявляти, що саме ви хочете розповісти читачам даної книги. Напевно під час прочитання ви виділили ключові факти, про які просто необхідно написати.
  2. Як і всі статті починати потрібно з назви. Адже заголовок - як одяг. Приймають по ній. Якщо у вас вийшло зробити такий заголовок, що при прочитанні хочеться читати далі - вважайте, половина роботи зроблена.
  3. От уявіть, що читач відкриває вашу рецензію. Що він бачить після заголовка? Звичайно, початок вашого відгуку. Це не менш важлива частина. Адже в основному запам'ятовується те, чим почалося і як закінчилося. Над цією частиною теж потрібно уважно подумати.
  4. Якщо ви візьмете на себе відповідальність аргументувати героїв або автора, то обов'язково приводите чіткі і ясні аргументи. І якщо хочеться поділитися враженнями - робіть щось. Але буде добре, якщо ви обгрунтуєте свою думку.
  5. Напевно вам захочеться порівняти книгу з яким-небудь іншим твором, можете сміливо це робити. Тільки пам'ятайте, що в усьому потрібна міра.
  6. Після того, як ви напишіть рецензію, прочитайте її ще раз. Звичайно, вам вона сподобається, але дайте на всякий випадок її почитати своїм рідним і близьким. Мало ви де то переборщили з думкою, і одна начебто невинна фраза зробить ваш відгук грубим. Адже рецензування-це дуже відповідальне заняття. Від цього залежить, виберуть читачі книгу чи ні.

Багатьох початківців авторів з рецензування, мучить питання: як написати рецензію на книгу без помилок і зробити її читабельною. На це питання теж є відповідь. Найголовніше, не плутайте рецензію з переказом. Рецензія це відгук, це особисто ваша думка. Тому не здумайте копіювати її у інших авторів. Від цього зміст рецензії пропаде. І, звичайно, не варто забувати про грамотності. Адже якщо читач знайде хоч одну помилку в рецензії, в підсвідомості, можливо, він подумає, що помилки є і в книзі. А це дуже не бажано для новинки.

Життя кожної людини по-своєму цікава. Ваші начебто нічим не примітні дитинство і юність для ваших дітей стануть справжнісінькою історією, а для онуків - сивою давниною. Напишіть для них книгу. Може вийти і так, що ваш твір виявиться цікаво не тільки домашнім, але і абсолютно стороннім людям. І тоді книгу можна буде видати.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з текстовим редактором;
  • - старі фотографії;
  • - диктофон;
  • - спогади батьків, дідусів і бабусь.
Інструкція
1
Зберіть матеріал для своєї майбутньої книги. Для цього вам доведеться побігати з диктофоном. Якщо ви хочете написати історію своєї родини, опитаєте по можливості всіх родичів. Попросіть їх згадати найбільш примітні історії з життя, розповісти про побутові, шкільних і виробничих дрібницях.
2
Згадайте все найцікавіше, що було у вашому житті. Це можуть бути цікаві свята, що запам'яталися шкільні уроки, ігри з однокласниками і сусідськими дітлахами. Багато ігор вже зникли з ужитку. Згадайте місце, де ви тоді жили - напевно воно зараз вже виглядає зовсім інакше. Дуже може бути, що збереглися фотографії чи малюнки. Пригадайте найбільш видатних сусідів. Це може бути герой війни, відомий трудівник або просто колоритна особистість, яку знав весь район. Складіть короткий план вашого майбутнього твору.
3
Подумайте про форму вашої майбутньої книги. Це можуть бути просто мемуари. В цьому випадку ви можете дотримуватися тієї послідовності, яка вам більше подобається. Події, які сталися зовсім недавно, можуть чергуватися з спогадами про минуле.
4
Грунтуючись на власних враженнях, можна написати і повість, і роман, і цикл оповідань. Виберіть героя. Він може бути як реальним, так і вигаданим, що нагадує небудь вас, або когось із знайомих. Згадайте або уявіть, як герой поводиться в тих чи інших обставинах. Навіть вигаданий персонаж повинен бути переконливим і проявляти себе так, як характерно тільки для нього.
5
Подумайте, від якої особи ви будете вести розповідь. Можливі різні варіанти. Коли твір написано від першої особи, читач мимоволі асоціює героя з автором. Розповідь від другої особи створює враження, що автор розмовляє особисто з читачем. Коли письменник говорить про свого героя в третій особі, він ніби дивиться на події з боку.
6
Вирішіть, чи буде ваша книга ділитися на частини і на які саме. Невеликі розповіді можна не ділити. В повісті або романі кожна частина повинна відповідати якомусь періоду життя героя або важливої події в його житті.
7
Вирішіть, чи буде ваша книга ділитися на частини і на які саме. Невеликі розповіді можна не ділити. В повісті або романі кожна частина повинна відповідати якомусь періоду життя героя або важливої події в його житті.
8
Подумайте, чим може закінчитися ваше оповідання. Цілком підійде звичайна кінцівка казки або легенди. Але можна придумати і щось своє, розповівши, куди переїхали головні герої, що змінилося в їх житті, вдалося чи ні їм те, про що вони мріяли.
9
Відредагуйте книгу. Постарайтеся забути про те, що ви її написали. Уявіть себе читачем. Не бійтеся висловлювати свої думки на папері. Не вважайте, що потрібно писати якимось особливим мовою. Пишіть так, як ви зазвичай говорите, але намагайтеся, щоб не було слів-паразитів і частих повторень. Може бути, перед закінченням роботи ви згадаєте щось ще, про що хотіли б розповісти своїм читачам.
Зверніть увагу
Не треба багато слів, щоб сказати правду. Весь професійний і особистий досвід викласти в одній книзі - дурість. Краще розбийте на частини і напишіть кілька книг. Вирівняйте текст по ширині. 9. Як написати ідеальну книгу? Задумайтесь, чому автори випускають другі, треті видання книг?