Як привчити дитину читати.

Багато з нас пам'ятають зі свого дитинства шкільні домашні завдання, пов'язані з прочитанням великої кількості сторінок абсолютно нецікавого тексту. До кінця виконання завдання цей текст вже з вух готовий був полізти, а батьки та вчителі весь час змушували читати більше і більше. Це геть відбивало інтерес до читання. Але як же тоді привчити дитини читати і при цьому не відбити, а, навпаки, прищепити йому інтерес до цього, по суті, захоплююче заняття?
Інструкція
1
Починайте з малого. Для дитини дуже важливий період, коли він тільки вчиться читати. Всім зрозуміло, що для того, щоб оволодіти технікою побіжного і осмисленого читання, потрібно читати багато. Не завантажуйте дитини величезними текстами на перших порах. Для нього це занадто важко, швидко наступає стомлення, і бажання знову братися за книжку пропадає моментально. Краще розділіть весь текст на безліч невеликих абзаців, і нехай дитина читає по маленькому уривку, роблячи перерви між читанням. Таким чином, дитина постійно буде змінювати рід діяльності, його очі не будуть сильно напружуватися, що є профілактикою збереження зору в дитячому віці. Але головне, у нього не пропаде до читання інтерес.
2
Пам'ятайте, що кожному віку відповідає своя література. Не потрібно пропонувати дитині занадто хитромудрих книг і випереджати рівень його розвитку. Йому просто буде не цікаво читати цю літературу. Запропонуйте оповідання та повісті, що відповідають віку дитини . Тоді інтерес до читання не пропаде.
3
Обов'язково звертайте увагу на шрифт текстів, пропонованих дитині. Занадто дрібний шрифт ускладнює і без того ще не сформувався навик читання. Оптимальна величина шрифту полегшить техніку читання, а відповідно і сприйняття читаного матеріалу. Це, в свою чергу, підвищить інтерес до читання.
4
Таким чином, щоб привчити дитини читати, потрібно створити оптимальне навантаження і зацікавити його змістовною частиною пропонованої літератури. І якщо дитина захопився читанням, нехай читає. Не варто боятися перенапруги і відривати його від цього заняття. Просто потрібно стежити за достатком світла при читанні і шрифтом, щоб очі не перенапружувалися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5NX1oo-S1TE