Як привчити декоративного кролика до туалету.

Уподобання людей міняються, діти просять батьків купити не собачку, а кролика . Дорослі й не здогадуються, що малюка можна привчити ходити в туалет в звичайний лоток. Насправді все дуже просто, принцип привчання до лотка схожий з тим, що використовується для кошенят або мініатюрних собачок. Якщо кролик вже мається, але не бажає навіть бачити лоток, значить, час ще не підійшло. Оптимальним вважається 2-3 місяці, тільки в цьому віці вухатий щось починає розуміти.
Інструкція
1
Придбайте лоток з низькими бортиками, а всередину покладіть тирса, дрібну солому або звичайний наповнювач. Деякий кролики їдять солому, тому використовувати її небажано, ну якщо, звичайно, ви не хочете щоб малюк сприймав це як годівницю.
2
Нагадуйте нетями про лотку. Якщо на підлозі утворилася калюжа, трохи посваріть його і віднесіть в туалет. Нехай посидить і подумає, ви повинні в цей час лаяти кролика , але не сильно. Бити їх у жодному разі не можна, вони дуже крихкі і ніжні створення.
3
Кролики, як і багато тварин, воліють ходити в туалет туди, де вже є їх запах. Не забудьте ретельно промити підлоги і почистити паласи, щоб вухатий НЕ пронюхав колишніх місць, куди ходити йому строго було заборонено. Намочіть серветку в сечі і покладіть в лоток. Малюк почне принюхуватися і орієнтуватиметься по запаху, так він і виявиться в призначеному місці.
4
Декоративні кролики розумні, вони розуміють, що від них вимагається і вже через тиждень починають ходити в туалет строго в лоток. Нагадуйте малюкові частіше, а при найменших успіхах хвалите його. Тільки терпіння і спокій, не всі може вийти відразу.
Привчити кролика до лотка можна так само, як і кішку. Кролики не дурні, але досить вперті створення, тому процес приручення до лотка і дотриманню чистоти в клітці або кімнаті може зайняти як пару днів, так і пару місяців.
Вам знадобиться
  • Лоток
  • Спрей для привчання кролика до лотка
  • Наповнювач для лотка
Інструкція
1
Привчати до лотка декоративного кролика краще з самого дитинства. Купуючи кролика у заводчика, зверніть увагу, який лоток стоїть у кроликів в клітці: бажано придбати такий же - кролику легше буде зрозуміти і зіставити новий лоток з місцем для туалета.Крольчат, які ніколи в житті не бачили лотка, привчати до туалету потрібно поступово. Для початку, варто придивитися до клітки і знайти місце, де кролик найчастіше спорожняється. Туди і потрібно ставити лоток. Наповнювач в лотку можна використовувати звичайний котячий або навіть деревна тирса, але без різкого хвойного запаху. Лоток обов'язково чистити щодня - незважаючи на звичку розкидати «горошинки» по всій клітці, в брудний лоток кролик опорожняться не буде.
2
залишайте кроликом калюжки і випорожнення потрібно акуратно збирати і переносити в лоток - кролик зрозуміє, де знаходиться відхоже місце і для чого призначений лоток. Якщо пухнастик наполегливо використовує в якості туалету інший кут клітки, простіше перенести лоток туди. Можливо, це місце, на думку кролика більше підходить для фізіологічних потреб. При необхідності варто скористатися спеціальним спреєм для привчання кроликів до лотка.
3
Випускаючи домашнього улюбленця з клітки в кімнату, потрібно поставити для нього додатковий лоток - фізіологія кроликів не дозволяє стримувати позиви до дефекації, тому лоток повинен бути легкодоступний. Лаяти і бити кролика за невчасно спорожнену кишечник не можна - він не зрозуміє і буде лише ображений на господаря. А свою образу кролик може проявляти демонстративним непослухом.
4
Як правило, привчити до лотка можна практично будь-якого кролика і в будь-якому віці - потрібно лише терпіння і спостережливість. Однак зустрічаються особливо наполегливі особини, які категорично не визнають окремий туалет. В такому випадку, варто спробувати поміняти лоток або на час прибрати його, замінивши шматками м'якої речовини. Привчений до лотка кролик доставляє мінімум клопоту і приблизно поводиться на прогулянці по кімнатах. Тому привчання кролика до лотка, незважаючи на всі специфічні особливості цього процесу, цілком себе виправдовує.
Зверніть увагу
Ніколи не можна бити кролика за відмову від користування туалетом.
Корисна порада
Крольчата простіше і швидше привчаються до лотка, якщо живуть з мамою, яка користується лотком для туалету