Як проводити конкурси в школі.

Конкурси в школі - хвора тема для багатьох вчителів. Дітей потрібно скоординувати, усмирити, змусити робити те, що потрібно, змусити проявити ініціативу ... Стільки клопоту! А заодно потрібно ще приготувати призи, запросити батьків, адміністрацію і, нарешті, придумати самі конкурси.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно визначитися, для якої вікової групи ви будете проводити конкурси. Погодьтеся, конкурси для старшокласників і для першачків відрізнятимуться. Навряд чи є сенс у тому, щоб проводити якісь конкурси чи змагання між двома різними віковими групами: переможе сила, досвід, вік, а початкова школа залишиться з носом.
2
Продумайте тему конкурсу та складіть його докладний сценарій. Не шкодуйте на це часу і сил: згодом він стане для вас хорошою підмогою, так як це - план, на який будуть нанизуватися якісь по ходу справи придумані деталі. Вирішіть, яким буде масштаб конкурсу: об'єднає він, припустимо, всіх третьокласників в школі або захопить тільки один клас. І в першому, і в другому випадку можна відтягнутися, повеселивши дітей і давши їм можливість оцінити свої здібності, але погодьтеся, коли береш участь в загальношкільних заході, і честі більше, і змагатися цікавіше, і в разі перемоги забезпечена слава на всю школу. До цього потрібно підготувати дітей.
3
В свій сценарій (або в якості додатку до нього - це як кому зручніше) включите список тих предметів, матеріалів, які можуть вам знадобитися. Складіть список приміщень, які вам можуть знадобитися. Скільки класних кімнат, які зали, спортивний зал, кабінет музики або праці - все це залежатиме від специфіки та тематики конкурсу. Це треба заздалегідь продумати в найдрібніших деталей, щоб в день конкурсу ніяка тітка Дуня з підсобки НЕ чинила перешкод, відмовившись вам дати ключ від якогось із потрібних приміщень.
4
Підготовка до конкурсу - це дуже важливий етап, але ще важливіше конкурс сам по собі. Зробіть так, щоб жоден з учасників не нудьгував. Нудьга - справа заразне: один відвернеться, з ним двоє-троє його друзів, і весь драйв втрачений. Використовуйте музику, швидку, енергійну, особливо коли учасникам конкурсу потрібно швидко міркувати, бігати, працюючи при цьому в команді чи поодинці. До речі кажучи, якщо той чи інший конкурс у вас проходить по групам, то потрібно сформувати їх так, щоб в одній групі не було непримиренних ворогів і щоб у кожній був лідер, який поведе групу за собою.
5
В проведенні конкурсу багато залежатиме від вашої власної енергетики. Учні орієнтуються на своїх вчителів, особливо якщо це молодші школярі. Ви повинні будете задавати тон і навіть в якійсь мірі перетворюватися в дітей. Дітей треба буде чимось "завести", щоб вони носилися, грали, подавали свої ідеї і відразу з завзяттям їх втілювали. Вам потрібно запустити цей конвеєр свіжих ідей, а потім тільки стримувати його невблаганний хід.