Як позначити перетин.

Перетин показує те, що потрапляє в січну площину. Розрізняють накладене і винесене розтин. При виготовленні моделей різних виробів може знадобитися проведення додаткових налаштувань в системі КОМПАС 3D LT. Зокрема, при роботі з підсистемою перетинів і підсистемою розрізів. Мета проведення даної додаткової настройки - підвищення наочності готових файлів креслень.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, система КОМПАС 3D LT.
Інструкція
1
Встановлюємо оптимальний для позначення перерізів розмір шрифту. Потрібно вибрати шрифт на 1 або 2 номера більший, ніж розмір шрифту, який використовується для нанесення розмірного напису. Вибравши команду «Налаштування», переходимо в «Настройку нових документів».
2
Відкривши групу «Графічні документи» вибираємо пункт «Лінія розрізу/перетину».
3
Відкривається діалогове вікно «Налаштування параметрів нових документів» Тут слід встановити параметр «шрифт» - ГОСТ тип Б, параметр «висота» - вище на 1-2 одиниці вже встановленої розмірного напису, курсив. Якщо, наприклад, для розмірного напису ви вже встановили значення 3-3,5, то для шрифту перерізу висоту потрібно вибрати рівну 5. Параметр «довжина штриха» отримує значення 10 мм.
4
Аналогічні параметри потрібно встановити і вибравши пункт «Стрілка погляду». Виконайте ці настройки і натисніть ОК.
5
Для нових документів установку параметрів слід проводити заново. За умовчанням встановлюються стандартні параметри, і наочність моделі знову втрачається.
6
Тут ми розглядаємо тільки настройки, які проводяться в уже готових файлах креслення. Також, якщо говорити про позначення перерізу на паперовому кресленні, то слід знати, що він позначається штрихуванням. Якщо розріз виноситься окремою фігурою, то і його контур штрихи. При цьому важливо пам'ятати, що штрихування накладається під кутом 45 °, якщо ж лінії збігаються з контуром об'єкта креслення, то кут змінюється на 15 ° в більшу чи меншу сторону.