Як проводити співбесіду.

При підборі персоналу в компанію, головний акцент необхідно зробити на співбесіді. Саме при особистій бесіді з претендентом ви можете зробити висновок про характер і професіоналізмі людини, які вплинуть на якість майбутньої роботи і взаємин у колективі.

Найчастіше у великих компаніях ця місія покладається на фахівців з роботи з персоналом, які не завжди знають, як правильно проводити співбесіду, найчастіше перетворюючи цей процес у допит з пристрастю. В результаті можна або втратити класного спеціаліста, або прийняти на роботу не сумлінного виконавця. У тому і іншому випадку компанія зазнає збитків. Кілька порад, як правильно проводити співбесіду, допоможуть вам уникнути неприємності. Всяке співбесіду проходить в три етапи:

  1. Підготовчий етап. На цьому етапі в першу чергу необхідно скласти список кандидатів на посаду та повідомити точний час співбесіди. Обміркувати питання для співбесіди, підготувати бланки резюме та анкет для здобувача, а також, при необхідності, посадові інструкції і список вимог до виконавців.
  2. Співбесіда з претендентом. Створіть невимушену обстановку бесіди, не тисніть на людину, адже для нього само співбесіду вже стрес. Спочатку розкажіть йому про вашу компанію, як давно на ринку, чим займається, коротко про успіхи. Потім розпитайте його про колишній роботі, чого він очікує від нової. Крім традиційних запитань типу: «розкажіть про себе», або «чому ви залишили колишнє місце роботи», задайте парочку провокаційних питань, щоб оцінити, наскільки швидко людина орієнтується в незвичній обстановці, і приймає рішення. Питання слід ставити так, щоб відповідь була вичерпним, і висловлював думку співрозмовника. Подивіться на його поведінку: як він заходить, як сідає, наскільки людина впевнена, чи не впевнений у собі. Потрібно тонко відчувати психологію здобувача, щоб розкрити його. Після закінчення співбесіди, запропонуйте кандидату відповісти на його питання і повідомте, коли буде прийнято остаточне рішення про прийом на роботу.
  3. Заключний етап - підведення підсумків. Неупереджено оцінивши резюме і професіоналізм кожного з претендентів, приймайте рішення, хто з кандидатів найбільш підходить на відкриту вакансію вашої компанії.

І останній порада: не приймайте поспішних рішень. Адже від того наскільки грамотні фахівці у вас працюють повністю залежить успіх компанії. Пам'ятайте старе гасло Радянських часів: «Кадри вирішують все!».