Як зшити японську штору.

Японські штори - відмінне доповнення інтер'єру, виконаного в східному дусі. Як і все в Японії, вони функціональні, самобутні, по-японськи витончено красиві, і, доклавши трохи майстерності та фантазії, їх можна зшити своїми руками.
Вам знадобиться
  • - тканина
  • - швейні приналежності
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з підбором матеріалу, з якого ви будете шити японські штори. Для цього йдемо в магазин порт'єрних тканин і фурнітури, там підбираємо необхідну тканину. Для японських штор підійдуть шовк, льон, бавовна - легкі і максимально натуральні тканини чорного, бежевого, коричневого кольорів, а також натуральних, «природних» відтінків: жовті, зелені, червоні, блакитні.
2
Наступний крок - придбання карниза. Поширені карнизи 2, 2,5, 3 м, розділені на сектори фіксованої довжини, якої потрібно дотримуватися, викроюючи штори. Їх довжина 60 см. Кількість струн, як правило, від трьох до п'яти, що дозволяє створювати різні комбінації, задовго їх за допомогою спеціального з'єднувача, внизу металевий утяжелитель.
3
Щоб пошити японську штору , виріжте полотна прямокутної форми, враховуючи припуски і підгини, а також можливу усадку тканини. Відмінною рисою японських штор є гранична стриманість і відсутність зборок, стрічок, подхватов та інших аксесуарів. Варіантів крою може бути два: всі полотна однакової довжини або полотна різної довжини, вивішували потім, як стовпчики діаграми, врозкид або драбинкою. Довжину ви можете вибрати самі: до підлоги або трохи нижче підвіконня.
4
Перш ніж зшити японську штору , виконайте підгонку вироби, склавши всі полотна один з одним і зрізавши надлишки.
5
Обробіть нижню сторону (якщо тканина спочатку без утяжелителя) і бічні зрізи полотна. Зрізи можна просто застрочити, підігнувши на 1 см з закритим зрізом, а низ обробіть куліской, що не застрачівая припуски.
6
Для того щоб штори було зручніше знімати для прання, полотна приклеюють на липучки, для яких необхідно залишити 1-2 см від усієї довжини штор.
7
На завершення отутюжьте добре все панелі, особливу увагу приділивши боковим сторонам, які відіграють велику роль у зовнішньому вигляді штор. Приклейте полотна на липучки, просмикніть утяжелитель в нижню кулісу.