Як пов'язати ажурні узори.

Елементи будь-яких в'язаних речей, будь то одяг, іграшки, пледи або інші вироби, ґрунтуються на поєднанні різних видів в'язаних візерунків. Ажурні візерунки найлегше створювати за допомогою гака. Якісь із них краще виглядають, якщо ви використовуєте товсті нитки, інші, навпаки, вимагають тонких ниток і тоді виглядають як справжні мережива. Однак і за допомогою спиць можна створювати самі витончені роботи.
Вам знадобиться
  • Гачок, спиці, нитки, схеми.
Інструкція
1
Якщо ви вперше тримаєте гачок або спиці в руках, то спочатку вам доведеться освоїти основи в'язання - набір повітряних петель, різні види стовпчиків, кріплення нитки, зміна кольору. У цьому вам можуть допомогти самовчителі з в'язання (зокрема в магазинах можна знайти книги, присвячені саме в'язання візерунків), сайти з рукоділля і викладені в інтернеті відеоуроки.
2
Після освоєння основ можна приступити до в'язання візерунків. Спочатку потренуйтеся на дешевих нитках. Такі візерунки буде не шкода неодноразово розпускати в разі, якщо ви допустили помилку або захотіли спробувати щось нове. Почніть з чого-небудь простого, наприклад, з щільних або рельєфних візерунків, а потім вже переходите до ажурним. В процесі роботи вчіться читати схеми - надалі це знання вам знадобиться для створення самих складних робіт.
3
Потім ваші знання можна застосувати для створення будь-яких в'язаних речей. Це можуть бути пледи, які з безлічі різних ажурних квадратів, сумки, одяг, навіть в'язані прикраси. З тонких ниток створюйте справжні мережива, які надалі можна нашити на будь текстильний виріб або придумати для них якесь інше застосування - прикрасити фотоальбом, зробити плаття для ляльки, пришити до фіранок або повісити на новорічну ялинку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VRK-hNp76Yo
Корисна порада
Ажурні візерунки можна також виконати за допомогою техніки макраме. Для цього вам будуть потрібні шпильки і нитки (в основному бавовняні). Втім, такі візерунки можна пов'язати з мотузків, лісок та інших матеріалів. А складні візерунки доведеться виконувати за допомогою спиць, гачків, колодок та інших пристосувань.