Як проростити фінік. Як Прорість кісточку фініка.

Африканська фінікова пальма - чудова прикраса будинку, офісу, торгового залу, оранжерей і аквапарків. Вона невибаглива, не вимагає щоденного уваги та догляду. При цьому її можна легко виростити з кісточки, з цікавістю спостерігаючи сходи і подальше зростання деревця. Існують певні правила, як проростити фінік таким чином, щоб з нього виросло красиве розлога і здорове деревце.
Інструкція
1
Підготуйте грунт. Він повинен бути поживним і пухким. Щоб не помилитися у складі (скільки яких компонентів змішувати), переважніше придбати готову землю для пальм в спеціалізованому магазині. Перед тим, як садити кісточку, грунт треба змочити і злегка прогріти на водяній бані до 25-28 ° C.
2
Візьміть фінікову кісточку і, поклавши її в посуд з гарячою водою (не окропом!), Залиште на добу. Так вона проросте швидше. Якщо ви хочете ще прискорити проростання, злегка підпиляєте або продряпайте кісточку, не пошкодивши при цьому насіннячка, яке знаходиться всередині. Кісточка від фініка свіжого врожаю проросте приблизно через місяць, а торішній - на 2, а то і 3 місяці пізніше.
3
Заповніть приготовленої підігрітою землею маленький горщик (можна стаканчик з-під йогурту), на дні якого влаштований дренаж, і посадіть оброблену фінікову кісточку вертикально на глибину приблизно 1-1,5 см. Накрийте плівкою і поставте на підвіконня, бажано на східну або південну сторону.
4
Поливайте посадку щодня. Слідкуйте, щоб вода не застоювалася в горщику, а її надлишки вільно виходили в піддон, звідки своєчасно її видаляйте. Щоденного поливу дотримуйтеся аж до появи паростка.
5
Пересаджувати пальму в горщик бо? Льшего розміру треба, коли її висота буде дорівнює 10-15 см. Не заглубляйте рослина занадто сильно. Головне при пересадці - не пошкодити корінці, інакше ви можете звести нанівець всі попередні дії.
Зверніть увагу
У перші місяці і навіть роки вас не раз може долати сумнів, пальмочка Чи у вас росте. Пам'ятайте, що красиві перисті листки - головна принада фінікової пальми з'являться тільки на 5-му, а то і на 7-му році життя деревця.
Корисна порада
Фінікова пальма прекрасно себе почуває на добре освітленому місці, проте не любить прямих сонячних променів. Краще визначити їй місце на деякому віддаленні від окна.Сприсківайте частіше рослину теплою водою і час від часу протирайте листя вологою серветкою або губкою.