Як зробити з 6 сірників 4 трикутника. Як з 6 сірників можна зробити 4 рівносторонніх трикутника.

Існує безліч логічних задачок, умова яких описується за допомогою сірників. Задача про те, як з 6 сірників зробити 4 трикутника , полягає в наступному. Є 6 сірників, які потрібно скласти так, щоб всі разом вони утворили 4 трикутника .
Вам знадобиться
  • 6 сірників
Інструкція
1
Задача має два рішення. Одне рішення - в просторі, а інше на площині.
2
Перше рішення: зібрати із сірників тетраедр, інакше кажучи, трикутну піраміду. Це фігура, в основі якої знаходиться трикутник. Таким чином, три сірники виявляються витрачені. Решта три сірники одним кінцем встановлюються кожна в кут трикутника , а другі кінці сірників сходяться в вершині тетраедра. Виходить піраміда з трикутним підставою. Це тривимірне рішення задачі, при якому всі трикутники виходять однаковими, равносторонними, кожна сторона трикутника дорівнює одній сірнику.
3
Друге рішення: композиція на площині. Тут не обійтися без хитрощів і перетину сірників. З трьох сірників складається трикутник. Потім беруться інші три сірники, з яких також складається трикутник. Один трикутник розташовується підставою вниз, а другий навпаки, підставою вгору. Потім два трикутника накладаються один на одного. Вийшов ромб, кожна зі сторін якого має суміжний трикутник. Все трикутники з сірників вийшли приблизно однакові. Сторони трикутників рівні половині довжини сірника.
Зверніть увагу
Головоломки з сірниками були дуже популярні кілька десятиліть тому. До сих пір можна в бібліотеках знайти книги, присвячені умовам і методам вирішення цих завдань.