Як зібрати кубик рубика.

Кубик Рубика - це відома всьому світу головоломка, шестигранник, на кожній стороні якого 9 квадратів. У зібраному вигляді всі квадрати на одній грані кубика одного кольору. Довільно перемішавши їх, можна приступати до вирішення головоломки. Звичайно, вирішити кубик Рубика можна і випадково, безладно обертаючи грані, але є стратегії і алгоритми, які гарантовано приведуть до результату.
Вам знадобиться
  • кубик Рубика, логіка
Інструкція
1
Потрібно вибрати один колір, який буде нижнім. Поки збирається кубик, цей колір завжди буде знизу. Колір грані визначається по центральному квадрату. Потім потрібно зібрати на нижній грані хрестик. При цьому кутові квадратики нижньої межі можуть бути будь-якого кольору. Зате 4 квадратика, суміжних з краями хреста, мають бути кожен того ж кольору, що й сама грань. Тобто такими ж, як колір центрального квадратика на них. За підсумками кроку повинно вийти, що на нижній грані зібраний хрест, а на всіх бічних по 2 однакових квадратика знаходяться поруч - це центральний і той, який прямо під ним.
2
Наступний крок - зробити так, щоб всі нижні кутові квадратики бічних сторін були того ж кольору, що й центральні на цих сторонах. За підсумками цього кроку внизу зберігається хрест, а по бічних сторонах виходять перевернуті догори ногами букви Т, тільки без самого основи ніжки, яке має бути вгорі, бо буква Т перевернута.
3
Тепер, щоб зібрати кубик Рубика, буде потрібно подбати про другий шарі. Потрібно, щоб по 2 квадратика, які знаходяться зліва і праворуч від центрального, стали з ним одного кольору на кожній бічній стороні. За підсумками цього кроку нижній хрест залишається на місці, а на кожній бічній стороні нижній і середній ряд вже зібрані.
4
Далі потрібно виставити хрест на верхній стороні кубика. За підсумками кроку на нижній і верхній гранях зібрані хрестики, а з боків середній і нижній ряди стоять правильно. Залишилося зовсім трохи!
5
Нарешті, залишилося тільки переставити бокові квадратики на верхній і нижній гранях. Верхні ряди по боках самі встали на свої місця. Готово!
Зверніть увагу
Існує багато стратегій за рішенням кубика Рубика. По всьому світу проводяться змагання. Рекордний час складання становить близько 9 секунд. Є клуби, в яких збираються любителі цієї головоломки.
Корисна порада
Підказка - центральний квадрат на кожній стороні завжди залишається того ж кольору, що й був. Всі квадрати, розташовані по кутах - не можуть бути ніде, крім кутів. Центральні кубики навіть не зміщуються, хоч це і не відразу стає ясно.
Кубик Рубика - одна з найпопулярніших в світі головоломок, яка справедливо вважається складною, і небагато людей можуть похвалитися вмінням швидко зібрати кубик Рубика власними руками, поєднавши всі кольорові квадратики на всіх сторонах. Тим не менш, є алгоритм, що дозволяє правильно зібрати кубик Рубика зі сторонами 3 на 3 квадрата і якщо ви будете його дотримуватися, то легко вирішите цю головоломку.
Інструкція
1
Виберіть, який з квітів кубика розташовуватиметься внизу. Нехай це буде зелений. Рухаючи боку кубика, зберіть на нижній стороні хрест з квадратів обраного зеленого кольору.
2
Після того як хрестик зібраний, починайте збирати кути нижньої сторони кубика - поверніть фронтальну сторону кубика на чверть повороту проти годинникової стрілки, потім так само поверніть на чверть повороту проти годинникової стрілки верхню площину кубика, а потім поверніть на чверть повороту фронтальну площину за годинниковою стрілкою.
3
Тепер праву площину фігури поверніть за годинниковою стрілкою на чверть, а за нею точно так же поверніть верхню площину. Після цього праву площину поверніть на чверть проти годинникової стрілки.
4
Знову поверніть праву площину за годинниковою стрілкою на чверть, верхню площину поверніть проти годинникової стрілки на чверть, праву площину поверніть проти годинникової стрілки на чверть, а потім верхню площину поверніть у напрямку.
5
Помістивши всі кути на свої місця, переходите до наступного кроку - бічні частини кубика поверніть так, щоб вони на другому шарі кубика встали на свої місця. Боковушки верхньої площині кубика проверніть, утворивши хрестик з квадратів одного кольору. Поверніть їх знову, якщо вони виявилися не на своїх місцях.
6
Чотири кута поставте на потрібні місця. Таким способом ви зможете збирати кубик Рубика з будь-яких комбінацій.