Як прати куртку на синтепоні.

Сучасний синтепон став гідною альтернативою натуральному пуху. Вироби з цим синтетичним наповнювачем не такі теплі як пуховики, але зате вони практичні і майже не зношуються. Якщо прийшов час прати куртку на синтепоні, прочитайте інформацію від виробника на бирці вироби. Зазвичай великих проблем з відходом такі речі не становлять.
Вам знадобиться
  • Тепла вода
  • Пральний порошок без відбілювача
  • Господарське мило
  • Пральна машина
  • Підкладка з тканини для прасування
  • Праска
  • Плічка
Інструкція
1
Дізнайтеся більше про матеріал, з якого виготовлена ваша куртка. Синтепон буває різний. Дешевший варіант - клеєний, коли волокна наповнювача зв'язуються між собою клеїть засобом. При цьому матеріал виглядає красиво і пишно; однак прати синтепонові куртку на клею досить ризиковано - вона може втратити свою форму. А от якщо річ наповнена голкопробивним або Термоскріплення синтепоном, то вона не сомнется і не зваляється навіть в пральній машині.
2
Періть виріб з синтепону вручну в теплій воді (не вище 30-40 градусів!) Господарським милом або м'яким синтетичним миючим засобом, що не містить відбілювача. Ніколи не замочуйте куртку з синтепону. Відіпрати річ ні в якому разі не викручуйте, інакше структура синтепонові наповнювача може бути порушена.
3
Прокрутіть куртку на синтепоні в автоматичній пральній машині з використанням того ж прального порошку і температурного режиму, як при відпиранні вироби вручну. Вибирайте тільки спеціальну програму для ручної або делікатного прання синтетики. Обов'язково відключіть сушку і віджимання - це необхідно незалежно від того, наскільки дорогий і якісний синтепон використовували виробники вашої куртки.
4
Сушіть куртку , розклавши її на горизонтальній поверхні або повісьте на плечики, гарненько розправивши. Синтепон висихає досить швидко. Якщо виріб сильно пом'ялося, спробуйте його погладити через тканинну підкладку. Виробники синтепону забороняють використовувати функцію пара при прасування курток, а також сильно нагрівати праска.
Зверніть увагу
Неправильне зберігання може звести всі ваші старання при пранні куртки з синтепону нанівець - вона втратить форму. Якщо ви хочете повісити випраний річ в шафу, переконайтеся, що вона повністю висохла. Акуратно розправте виріб і зберігайте його, не мнучи.
Корисна порада
Бережіть вироби з синтепоном від трихлоретилену - речовини, що міститься в деяких промислових розчинниках і фарбах.