Як привчити дитину засинати в ліжечку. Як спекти шоколадні кекси.

Привчання дитини засинати в своєму ліжечку дуже часто для багатьох батьків перетворюється на справжнє катування. Тому щоб поберегти свої нерви і нерви малюка, необхідно знати певні правила.
Інструкція
1
З самого народження давайте малюкові звикати до сну в своїй ліжечку. Навіть якщо він спить в батьківському ліжку, намагайтеся укладати його в ній на обідній сон або навіть просто полежати. Він повинен звикати і освоюватися на своїй «території» для того, щоб відчувати себе затишно і комфортно.
2
Подумайте, чи зручно йому там спати. Матрац повинен бути не надто твердий, але і не м'який. Постільна білизна - красивою приємною забарвлення. Якщо ліжечко завішана балдахіном, зверніть увагу на те, як реагує малюк на нього. Бути може балдахін його лякає і не подобається. В цьому випадку, його слід прибрати взагалі. Подивіться, в якому місці стоїть ліжечко, достатньо дитині сонячного світла, або може ліжко стоїть біля батареї, і дитині жарко, тому він не хоче в ній спати.
3
не заколисує малюка, коли укладаєте його спати в ліжечку. Він швидко звикне до закачування, і згодом буде постійно просити про це, відмовляючись спати інакше. Краще посидьте поруч з ним, заспівайте колискову пісеньку або погладьте по спинці.
4
Якщо малюк плаче і вимагає, щоб його взяли на руки з ліжечка, не біжіть, стрімголов до нього. Нехай він поступово звикає до самостійності, щоб, ставши постарше, він міг сам засинати в своєму ліжку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GqIOh9EY5pw
Спільний сон дитини з батьками, безумовно, має свої переваги, особливо в період грудного вигодовування. Однак рано чи пізно настає момент «переселення» малюка у власну постіль. Як привчити його засипати в своїй ліжка?
Інструкція
1
Оптимальний вік для привчання спати в своєму ліжку - від 2,5 до 3 років. Пояснюється це тим, що у віці близько двох років дітей часто мучать кошмари, і їм краще пережити цей період поряд з мамою. Крім того, до трьох років малюк стає досить самостійним і здатний зрозуміти, чого від нього хочуть.
2
Поспостерігайте за дитиною і визначте ступінь його фізичної та психологічної готовності засипати окремо. Якщо малюк рідко прокидається вночі, здоровий і емоційно стабільний - він, швидше за все, готовий. Не варто привчати дитину засинати в своєму ліжку, коли в його житті відбуваються серйозні зміни - він починає відвідувати дитячий сад, привчається до горщика, відучується від грудного вигодовування.
3
Поговоріть з дитиною і поясніть, що йому пора засипати окремо. Якщо він досить самостійний, мотив «ти вже великий» цілком може спрацювати. Сходіть в гості до сім'ї з малюком такого ж віку, але сплячим окремо. Можливо, ваше чадо надихнеться чужим досвідом.
4
Укладайте дитину в дитяче ліжечко, що стоїть впритул до вашої. У перший час це необхідно, щоб малюк не переживав через різку зміни. Під час засипання гладьте його по спинці і голівці, читайте казки і т.д. Нехай він відчуває вашу любов і близькість. Крім того, дуже важливо, щоб малюк твердо знав, що ви поруч і підійдете, якщо йому стане страшно.
5
Придумайте який-небудь чарівний ритуал для засипання. У нього можна включити «заклинання» для добрих снів, пісеньку. Купіть йому м'яку іграшку і скажіть, що вона буде охороняти його уві сні. Малюки з дуже живою уявою часто лякаються знайомих предметів, які сильно змінюються в темряві. Якщо це сталося - заспокойте дитину, включіть світло і покажіть, що нічого страшного немає.
6
Проявіть твердість і не дозвольте малюкові повернутися в вашу ліжко. У крайніх випадках дозволяйте йому заснути поруч з вами, а потім перекладайте в його ліжко. Якщо ваша дитина дійсно готовий засипати самостійно, він досить швидко звикне до нових умов і навіть побачить в самостійності якусь перевагу. Якщо він не готовий - відкладіть привчання до ліжечка на кілька місяців.