Як виростити капусту брокколі.

Капуста брокколі є дуже корисним і дієтичним продуктом, збагачена вітамінами та підвищеним вмістом солей кальцію, фосфору, калію і магнію. Широко використовується при приготуванні салатів і супів. Є кілька сортів капусти броколі: тонус - сорт ранньостиглий, збір врожаю через 50-80 днів, забарвлення темно зелена з блакитно сизуватим відтінком. Вітамінна - середньостиглий сорт, від сходів до використання 70-90 днів, окрас від темно-зеленого, до білого.
Інструкція
1
Оберіть місце для посадки. Ідеальне місце для висадки капусти брокколі - пухкий грунт з глибоким орним шаром, обов'язково щоб воно завжди було вологим, і грунт була багата гумусом. Заздалегідь скопайте його восени і удобрити. У період, коли утворюються головки, капуста вимагає багато фосфору й азоту. Перед тим, як висадити розсаду, очистіть грунт від бур'янів і удобрити її аміачною селітрою (з розрахунку 20 гр на 1 кв. М.). Висаджуйте капусту брокколі на відстані приблизно 50x30 або 60x40 см.
2
Не забувайте, що капуста, як і інші рослини, теж вимагає уваги та догляду. Рихлите грунт між рядами, поливайте, підсапуйте і, звичайно ж, не забувайте про прополюванні, це є невід'ємною частиною гарного врожаю. Поливайте капусту раз в три дні, при дуже спекотній погоді збільште кількість поливів.
3
Збирання врожаю виробляєте своєчасно, до того як вона розпуститься. Коли в діаметрі капуста досягне 7-20 см і маса кожної складе 300-500 г, зрізайте її разом з частиною стебла, приблизно 10 см, він так же придатний в їжу. Бажано проводити зріз врожаю рано вранці, коли не зійшла роса, в такому випадку капуста довго залишиться свіжою і не зів'яне. Після того, як ви зрізали урожай, капуста починає давати врожай з бічних пагонів, масою близько 200-300 г, що дуже вигідно. В холодильнику продукт зберігається приблизно 4-6 днів, після чого головки капусти починають поступово жовтіти, але вона також придатна в їжу.
Зверніть увагу
При розведенні добрива для рослин, надягайте рукавички, коли добрива перебувають в концентрованому вигляді, є ризик отримати отруєння.
Корисна порада
Поливайте рослини тільки теплою або трохи прохолодною водою, інакше воно ослабне, буде частіше хворіти і можливо навіть зів'яне.
Броколі - просто криниця рідкісних і необхідних вітамінів, корисних для дітей і дорослих. До того ж це сама низькокалорійна їжа, в 100 грамах всього 30 кілокалорій. Сама капуста являє собою гіллясте дерево, не більше метра заввишки. Тому нічого не заважає виростити брокколі на дачній ділянці.
Вам знадобиться
  • -Сім
  • - сито
  • - торф'яні горщики або ящик
  • - торф
  • - дерен
  • - пісок
  • - зола
  • - гній
  • - сечовина
Інструкція
1
Підготуйте насіння для розсади. Просійте їх через дрібне сито, таким чином, ви позбудетеся від дрібниці, залишивши на посадку тільки якісне насіння. Упакуйте їх в тряпічний мішечок і замочимо у воді (50 градусів) на 15 хвилин, далі потримайте 1 хвилину в холодній воді. Обробіть насіння, помістіть їх в мінеральний розчин 12 годин, а потім приберіть на добу в холодильник.
2
Попередньо підготуйте грунт для саджанців. Змішайте пісок, торф і дерен в однакових обсягах, ретельно перемішайте і засипте в неглибоке кашпо. Грунт для посадки насіння готова. Засейте насіння на глибину 1 сантиметр.
3
Через 35-45 днів, коли у насіння з'являться 5-7 листочків, висадіть їх у відкритий грунт. На початку травня можна обійтися без пікіровки, але урожай ви отримаєте значно пізніше.
4
Приготуйте землю, на яку висадіть брокколі, з осені. Місце має бути відкритим і сонячним. Перекопайте його і посипте вапном (або харчовою содою). Навесні розпушіть землю ще раз, на цей раз удобрити землю гноєм (відро на квадратний метр), золою (столова ложка на лунку), сечовину (чайна ложка в лунку). Відстань між лунками в ряду повинна бути 35 сантиметрів, в міжряддях - 60.
5
Якщо на дачній ділянці мало місце, висадіть розсаду разом з іншими видами капусти, салатом, селерою, цибулею, морквою і буряком.
6
Регулярно просапуйте грядку і рясно поливайте. Своєчасно підгодовуйте добривами. Спочатку через 20 днів після посадки, в наступний раз через 10 днів після першої підгодівлі. Коріння брокколі люблять кисень, тому систематично рихлите її (на глибину до 8 сантиметрів).
7
Щоб уберегти капусту від шкідників і окислення грунту, присипте його золою. Від гусениць і тлі використовуйте настій тютюну. Або залийте окропом помідорову бадилля, дайте їй настоятися 12 годин. Обприскуйте їм рослини один раз на тиждень і після рясних дощів. Бажано проводити цю процедуру, коли з'являться головкі.Особенно брокколі любить бор. Тому щотижня підживлюйте її настоєм попелу і борної кислоти (третя частина чайної ложки на десять літрів води). Обмежте використання азотних добрив, інакше листя розростуться, а головки так і не утворюються.
8
Дозріває капуста в серпні. Зберіть плоди, поки бутони не розпустилися. Зрізуючи урожай, захопіть частину стебла, він теж годиться для приготування.
Зверніть увагу
Брокколі швидко в'яне, тому краще відразу приготувати з нього смачне блюдо. Її можна зберігати в холодильнику до 10 діб.
Корисна порада
Брокколі не любить свежеперекопанную землю, тому перед посадкою злегка ущільніть землю. Їй необхідно рясний полив, але вода в лунках не повинна застоюватися.