Як будувати шпаківню.

Хоч дерев'яний пташиний будиночок і називається скворечником , оселитися в ньому може хто завгодно, від шпаків і дроздів до маленької білки. Спорудіть шпаківню, підвісьте у себе на ділянці і подивіться, хто ж облюбує його як житло.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки
  • - саморізи
  • - креслення
Інструкція
1
Перш ніж приступати до будівництва шпаківні, намалюйте на папері план майбутнього будиночка, це допоможе вам правильно розрахувати його розміри і кількість необхідного будівельного матеріалу.
2
На передній стінці шпаківні повинно знаходитися спеціальний отвір, відносно велике, щоб птах безперешкодно проникала всередину, але і досить маленьке, щоб коти та інші хижаки не змогли розорити гніздо молодої сім'ї.
3
Для роботи вам знадобиться кілька широких дерев'яних дощок: для передньої і задньої стінок, для двох боковин, підлоги і дві дошки для даху. Добре, якщо підлога і дах виступатимуть за межі передньої стінки, це пом'якшить пориви вітру, проникаючі до пташенят.
4
Дошки для шпаківні повинні мати товщину не менше 10-12 мм. Випиляєте задню стінку шириною 30 см і висотою 18 см по краях і 25 см в центрі. Кут даху повинен складати 130 °, його доведеться враховувати і при випилюванні дошок для горища, зріз в місці їх з'єднання потрібно робити під кутом в 65 °. Стіни шпаківні повинні бути 18 см у висоту і 20 см в ширину, а підлога мати довжину 37,5 см і ширину 30 см.
5
З'єднувати частини шпаківні найкраще за допомогою саморізів, а ось дах варто зробити знімною. Не для того, щоб відвідувати пташенят, заважати їх спокою можна, інакше батьки можуть покинути гніздо, прирікаючи потомство на голодну смерть. А ось вичистити порожній шпаківню восени буде незайвим. Так ви видалите з нього не тільки старі гілочки і сліди життєдіяльності пташенят, а й можливі бактерії, щоб ті не пошкодили птахам наступного року.
6
Готовий шпаківню варто пофарбувати яскравою неотруйного фарбою, так він виглядатиме красивіше і менше стане піддаватися руйнувань під впливом природних опадів.
Корисна порада
При установці шпаківні стежте, щоб лицьова його частина знаходилася по можливості з підвітряного боку.