Як збити температуру при отруєнні. При отруєнні температура.

Отруєння - це група захворювань, що виникають при попаданні в організм отруйної або токсичної речовини. Найчастіше це неякісні продукти харчування. Симптомами банального харчового отруєння є лихоманка, виражені болі в животі, нудота, блювота, діарея. Температура тіла може підніматися до 40 ° С. Лихоманка виступає в даному випадку як захисна реакція організму. Однак існують ситуації, коли знижувати температуру потрібно неодмінно.
Інструкція
1
Тактика боротьби з лихоманкою і, відповідно, необхідність застосування жарознижуючих обумовлюється постановкою правильного діагнозу. Для цього потрібно вчасно звернутися до лікаря. Доктор врахує ступінь гіпертермії, її клінічні прояви, вік хворого і наявність сопутствуюшіх захворювань.
2
За клінічним перебігом розрізняють сприятливу «червону лихоманку», коли шкірні покриви червоні, теплі і вологі, а загальне самопочуття відносно задовільний, і несприятливу «білу лихоманку» з найсильнішим ознобом, зблідненням шкіри і пониженням температури кінцівок. З урахуванням цього, жарознижувальну терапія показана в усіх випадках «білої лихоманки». При «червоній лихоманці» - якщо температура вище 38,5 ° C, якщо немає хронічних важких захворювань, а також у дітей до 3 років навіть при несуттєве підвищення температури.
3
Вибір препарату для купірування гіпертермії залежить від віку і даних анамнезу конкретного пацієнта. Приміром, аспірин не застосовується у дітей до 15-ти річного віку. Їм краще призначати Ібуфен ®.
4
Пам'ятайте про методи фізичного охолодження. Для дорослих - обгортання у вологе простирадло, для дітей - ємність з льодом на голову і місця проходження крупних судин.
5
Не забувайте про те, що при гіпертермії спостерігається підвищене потовиділення і втрата рідини з організму. Тому необхідно заповнювати рідинні втрати з розрахунку: додатково 1 літр рідини, що випивається на кожен градус підвищеної температури.
Висока температура - це не хвороба. Насправді, це всього лише симптом, який вказує на те, що в організм проникла інфекція, і він з нею бореться. Цифри ж, які ви бачите на градуснику, це всього лише віддзеркалення цієї боротьби. По них можна судити, наскільки успішно йде процес. За підвищення температури тіла під час хвороби відповідає імунна система людини, яка починає активно виробляти інтерферон, щоб побороти захворювання. Одним для боротьби з інфекцією вистачає 37оС, іншим 38, а комусь і 40 мало. У кожному разі, якщо сам хворий або його близькі побачили на градуснику цифри більше 38, вони, як правило, впадають в паніку і починають температуру збивати.
Підйом температури тіла до досить високих цифр - захід необхідний. І якщо в цей процес не втручатися, організм формує правильну і єдино вірну для себе стратегію боротьби з даним типом вірусом. І якщо правильно і тверезо оцінювати в ситуацію, ви зможете домогтися того, що в наступні рази організм будете переживати цю боротьбу в рази простіше і легше.

Що буде, якщо неправильно збивати температуру

Є певний критерій, за яким необхідно збивати температуру. Так, наприклад, єдина рекомендація - приймати жарознижуючі тільки в тих випадках, коли показники градусника вище 38,5 оС. Є, звичайно, і ряд винятків, коли пити спеціальні таблетки або сиропи для зниження температури потрібно і раніше. В список входять: - наявність у хворого фебрильних судом; - важка переносимість навіть невеликий температури; - ранній вік (якщо мова йде про хворих дітях) .У всіх інших випадках краще почекати. Адже якщо невчасно втрутитися в процес, ви порушите вироблення власного інтерферону. А це означає, що організм просто не впорається із захворюванням, що призведе до затяжного перебігу інфекції, розвитку ускладнень і т.д.
Збиваючи не особливо високу температуру, ви виключаєте власну імунну систему, яка починає лінуватися. Крім того, прийом ліків досить негативно позначається і на стані різних органів - печінки, нирок і т.д.
Для дорослих рекомендується взагалі постаратися температуру не збивати. Якщо вже зовсім не під силу, вибирати замість жарознижуючих препаратів потогінні трав'яні настої або пити чай з малиною і медом.

Як правильно збивати температуру

Якщо ви все ж зважилися збивати температуру, варто пам'ятати, що робити це потрібно правильно. Для початку прийміть жарознижуючий засіб - для кожного по ефективності воно своє. Так, наприклад, комусь добре допомагає жарознижуюче на основі ібупрофену, іншим підходить тільки парацетамол, третім анальгін і т.д.
Варто враховувати, що сучасні медики не рекомендують як жарознижуючий застосовувати популярний раніше аспірин. Це призводить до розвитку синдрому Рея - дуже серйозною і важкої патології печінки.
Також, знижуючи температуру, слід пам'ятати, що чим вище цифри на градуснику, тим менше одягу на хворому повинно залишитися. Надмірне укутування веде до ще більшого перегріву, що дуже негативно позначається на стані хворого. Природно, мова не йде про ті випадки, коли людину знобіт.Желательно домогтися ідеальних параметрів в кімнаті, де знаходиться хворий. Це вологість близько 70%, свіже повітря і температура не більше 23оС, краще менше. Природно, не можна лікувати високу температуру алкоголем. Різні настоянки, горілки і т.д. тільки призводять до розширення судин, що може викликати проблеми з тиском, але ніяк не знизити показники градусника. Крім того, варто уникати різних перегрівів, типу відвідин сауни і т.д.Достаточно часто рекомендують застосовувати метод обтирань для того, щоб збити високу температуру. Однак багато медики вважають цей спосіб досить спірним і не радять застосовувати його для дітей. Пов'язано це з тим, що якщо проводити обтирання оцтом або горілкою, ви ризикуєте отруїтися, т.к. алкоголь через шкіру потрапить в кров і викличе серйозні проблеми. У разі, якщо для обтирання використовується проста холодна вода, це може привести до спазму судин, що також добре не відіб'ється на загальному стані больного.Еслі ж ви все-таки зважитеся застосовувати обтирання, пам'ятайте, що наносити розчин або воду потрібно на ліктьові ямки, пахви, пахову область і під коліна. Що стосується особи, чола і спини, можна навіть і не витрачати зусилля, т.к. користі від такого обтирання НЕ будет.Ну і, звичайно ж, рекомендується багато пити. Краще всього якщо як напоїв будуть використовуватися звичайна питна вода, настій родзинок, компот або морс. Відмовитися коштує від лимонадів, міцного чаю і кави й інших шкідливих напоїв.