Як провести світло в гаражі. Як правильно провести проводку в гаражі.

Електрика в гаражі необхідно не тільки для освітлення, але і для роботи зі спеціальним устаткуванням і електроінструментом. Оскільки проведення електропроводки вимагає дозволу державних органів, про це слід замислитися ще на етапі проектуванні гаража.Виполненіе зовнішньої проводки, а також підводки до електрощита і установка лічильника вимагає наявність професійного підходу, тому до таких робіт допускаються тільки ліцензовані фахівці. Займатися ж внутрішньої проводкою може і власник гаража.
Інструкція
1
Врахуйте, що існує два варіанти монтажу внутрішньої проводки: відкритий і закритий. Для проведення кабелю потрібні штроби - спеціальні отвори, куди вкладається кабель, після чого можна проводити облицювальні роботи, які полягають в покритті стін штукатуркою. Такий варіант підходить для гаражі й з цегли та бетону, тоді як електропроводка для металевих і дерев'яних гаражі й може бути прокладена і відкритим способом. В даному випадку кабель закріплюється на стіні вже після облицювальних робіт. Виберіть для себе найбільш прийнятний спосіб проведення електрики в гараж.
2
Незалежно від вибору способу електрифікації вашого гаража розробіть план, де буде точно позначено розміщення кабелів, розеток, вимикачів, світильників і т.д. Обов'язково враховуйте правильний порядок з'єднання та підключення електропроводки по прямих лініях і повороти під кутом 90 градусів. Підключайте світильники та вимикачі послідовно, встановлюючи розетки перед вимикачем.
3
Склавши добре продуманий план, і використовуючи будівельну рулетку з барвником або звичайним шнуром, зробіть розмітку стін, перш ніж почати прокладати електропроводку.
4
Розміщуйте вимикачі світильників по праву сторону від воріт гаража на відстані 1 - 1,5 м від підлоги, встановлюйте розетки на висоті 500 мм від підлоги, а також розташовуйте дроти не ближче ніж 100 мм від рівня стелі.