Як дізнатися, ким я хочу працювати. Як дізнатися де працювати.

Пошук свого шляху в житті - це завжди відповідальність, перед собою в першу чергу. Опинитися в місці, де тобі не подобається, де ти не хочеш працювати, і віддати цьому місцю кращі роки свого життя тільки з небажання щось міняти, - на жаль, доля багатьох людей.
Інструкція
1
Вибір майбутньої професії не можна залишати "на потім". Не можна думати, що відповідне місце раптом само собою підвернеться одразу після закінчення університету. Поки є час і можливості, потрібно спробувати себе в кількох сферах, придивляючись і прислухаючись і роблячи висновки: підходить мені ця робота чи ні. Так працювати можна вже починаючи зі школи, якщо є час і якщо батьки не проти. З іншого боку, старанна навчання теж може позначитися на виборі майбутньої професії: адже так ви легше вступите до університету і в процесі здобуття вищої освіти визначитеся, ваше це діло чи ні.
2
Ще одна хороша можливість спробувати себе на тому терені, який ви вибрали, вступивши до вузу, - це виробнича практика. Кожен вуз проводить її в різні терміни. Ви зможете оцінити свої можливості, знання, а також своє бажання або небажання працювати в цій якості. Якщо ви розумієте, що це справа не для вас, що вас насправді цікавить зовсім інше, і що ви зробили помилку, поступово саме в цей вуз, ще не пізно все поміняти і згорнути на інший шлях. Це краще, ніж потім все життя маятися на роботі, яка вам противна.
3
Спробуйте щастя за кордоном. Зараз існує безліч кадрових агентств, які можуть відправити вас на роботу за кордоном. Працювати ви будете там або за фахом, або в сфері послуг, або в готелі ... У кожному разі, це прекрасний шанс побачити ті спеціальності, щодо яких ви сумніваєтеся, з іншого боку. Досвід міжнародного спілкування ще нікому не шкодив. Однак будьте обережні і не напору на шахраїв, а то залишитесь і без досвіду, і без грошей.
4
Є так звані центри профорієнтації, де ви можете пройти тести і дізнатися, до якої професії ви маєте схильності. Там вам нададуть грамотну допомогу, допоможуть у виборі свого шляху, дадуть поради, як самореалізуватися. Але таких тестів багато і в інтернеті. Ніхто, звичайно, не може тут відповідати за їх точність та правильність, але трапляються і вельми продумані варіанти. Вибір за вами.
5
Зверніть увагу на своїх родичів, друзів. Познайомтеся ближче з тією справою, якою займаються вони. Це близькі вам люди, вони зможуть вам розповісти про тонкощі своєї професії, а також і оцінити вас - чи придатні ви, на їх погляд, для того щоб працювати в тій чи іншій сфері. Часто думку близьких буває надто об'єктивно, але якщо є люди, на яких ви цілком можете в такому питанні покластися, то чому б не звернутися за допомогою до них?