Як перевірити материнську плату. Як дізнатися напруга батарейки на материнке.

Для тестування материнської плати спочатку необхідно усвідомити, які ж основні причини поломок бувають. Адже давно відомо, що якщо дізнатися причину поломки, то легко можна зрозуміти, як саме усунути цю причину.
Інструкція
1
Щоб визначити в якому стані знаходиться материнська плата, справна вона чи ні, необхідно виконати основні дії, які наведені ніже.Прі вимкненому живленні комп'ютера відключіть мишку, роз'єм LPT, а також інші пристрої. Тепер увімкніть комп'ютер. Частенько буває що через якогось неякісного пристрою не працює і вся материнська плата.
2
Якщо материнська плата також не працює, то необхідно перевірити чи правильно працює кнопка Reset. Буває що вона "коротить". Від'єднайте провід F_PANEL - RS від материнської плати.
3
Перевірте "коротить" чи ні сам корпус системного блоку. Для цього спробуйте поставити його на діелектрик.
4
Перевірте напругу на батарейці BIOS. Якщо напруга менше 2.9В, то батарейку потрібно поміняти. Споживаний струм повинен бути в межах 3-10 мкА.
5
Модуль CMOS обнуліть спеціальної перемичкою. Також можна витягнути батарейку і залишити її на кілька хвилин.
6
Поміняйте блок живлення або перевірте цей на іншому системному блоці.
7
Відключіть усі пристрої на материнській платі, залиште тільки процесор. Якщо при включенні харчування динамік пищить, то материнська плата в робочому стані.
Корисна порада
Самі основні причини бувають двох видів: 1.Неполадкі з вини самих користувачів. Ці поломки можуть виникнути при недбалому і неакуратному поводженні з комп'ютером. 2.Поломкі, що відбуваються через інших пристроїв. Якщо на вашому системному блоці варто неякісний блок живлення, то в недалекому майбутньому так само можна буде попрощатися з материнською платою. Якщо блок живлення згорить, то велика ймовірність, що згорить і материнська плата.