Як виправити дитині мова.

На жаль, досить багато людей стикається з такою проблемою як порушення мови у дітей. Що можна зробити, якщо ваша дитина не вимовляє деякі звуки, що не правильно вимовляє слова? Звичайно, досить часто без допомоги логопеда важко обійтися, однак дещо ви можете зробити самі.
Вам знадобиться
  • Бажання, час і власний голос.
Інструкція
1
Перше, що варто спробувати зробити - це почати грати з дитиною в деякі ігри, орієнтовані на розвиток мови. Пограйте з дитиною в гру «Інтерв'ю», де йому доведеться голосно відповідати в мікрофон на різні питання. Це може допомогти дитині почути себе, а отже почати приділяти більше уваги своїй власної мови.
2
Пограйте з дитиною в опису предметів. Нехай він всіма можливими способами описує щось, що ви не бачите. Чим більше і різноманітніше дитина буде говорити, тим швидше він зможе навчитися вимовляти слова правильно.
3
Робіть з дитиною спеціальну гімнастику, спрямовану на зміцнення його голосових зв'язок і м'язів в горлі.
4
Зверніться до логопеда, якщо проблему з мова ю усунути неможливо самостійно. Оглянувши і послухавши вашої дитини, лікар може дати рекомендації з лікування його в домашніх умовах, так і запропонувати походити на індивідуальні заняття або на заняття в групу.
Зверніть увагу
Важливо не тільки займатися з дитиною, а й також стежити за своєю власною промовою. Чи не сюсюкайте, не наслідуйте дитині, так само говоря не правильно. Намагайтеся говорити чітко і плавно і емоційно виразно. Говоріть простими, зрозумілими дитині словами, уникайте складних фраз і конструкцій. Будьте терпимі до дитини: не карайте його за помилки в мові, пояснюйте все незнайомі слова, не квапте його, коли він щось розповідає вам або відповідає на питання.
Корисна порада
Якщо виникають якісь проблеми з промовою у дитини, то ні в якому разі не слід пускати все на самоплив.