Як рахувати логарифм з калькулятором. визначення числа по логарифму калькулятор.

Обчислення логарифмів в навчальному процесі часто закінчується записом простої форми логарифмічного виразу. Однак на практиці іноді необхідно обчислити точне значення логарифма числа по заданому підставі. Причому точність логарифма іноді потрібно досить висока. Більшість вираховувати логарифмів є ірраціональними числами. Раніше числове значення логарифма визначалося за спеціальними логарифмическим таблицями. Сьогодні знайти логарифм числа можна за допомогою калькулятора, провівши ряд нескладних дій.
Вам знадобиться
  • Інженерний калькулятор
Інструкція
1
В калькуляторі, як правило, присутня функція обчислення натурального логарифма, тобто логарифма будь-якого числа за основою е. Але виходячи з властивостей логарифма і правил проведення операцій над ними, можна обчислити логарифм на калькуляторі по будь-якому іншому підставі. Для цього потрібно застосувати формулу переходу від основи е до потрібного вам новому основи.
2
З урахуванням формули переходу, виконайте обчислення логарифма числа b по підставі а на калькуляторі, запам'ятовуючи отримані проміжні результати в пам'ять пристрою. Для цього спочатку обчисліть натуральний логарифм числа а, яке є підставою вашого вихідного логарифма. Натисніть на калькуляторі клавішу [MC] для обнулення пам'яті калькулятора. Потім наберіть число підстави а і натисніть на функцію натурального логарифма [ln].
3
Збережіть отримане значення логарифма в пам'ять за допомогою кнопки [M +]. Далі очистіть вікно результатів для подальших обчислень клавішею [C].
4
Обчисліть натуральний логарифм числа b, заданого в вашому вихідному логарифми. Для цього наберіть на калькуляторі послідовність: спочатку число b, потім [ln]. Отримайте логарифм заданого числа, але по підставі е.
5
Обчисліть логарифм по заданому підставі а. Для цього потрібно розділити, отримане останнім, значення логарифма b на наявне в пам'яті проміжне значення логарифма а. Натисніть послідовно кнопки: [/] і [MR]. На екрані висвітитися перший обчислене число. Проведіть поділ, натиснувши клавішу [=]. Калькулятор видасть вам на екран значення, яке є логарифмом заданого числа a за основою b.
Існує три види інженерних калькуляторів: з зворотної польської, арифметичної і формульної записом. Бувають і такі калькулятори, які підтримують перемикання методів вводу виразів. Використання кожного з них має свої особливості.
Інструкція
1
Визначте, який метод введення підтримує ваш калькулятор. Якщо на ньому відсутня клавіша зі знаком рівності, але є клавіша зі стрілкою, спрямованої вгору, перед вами - машинка з зворотної польської записом. Наявність клавіші зі знаком рівності говорить про те, що в приладі використовується арифметичний метод введення. Нарешті, якщо індикатор калькулятора, крім сегментних знакомест, має ще й матричні, то апарат розрахований на формульну запис. В останньому випадку, замість знака рівності на відповідній клавіші може бути нанесено слово "EXE" або "Enter".
2
Щоб провести розрахунок на калькуляторі з зворотної польської записом, необхідно спочатку визначити черговість виконання дій. Робиться це за загальноприйнятими математичним правілам.Действія з двома операндами виконуйте наступним чином. Введіть перший операнд. Натисніть кнопку зі стрілкою вгору, щоб перенести його на один регістр стека вгору. Введіть другий операнд, і лише після цього натисніть на клавішу математичної дії. На індикаторі відобразиться результат вичісленія.Для виконання дії з одним операндом просто введіть його, а потім натисніть на відповідну цій дії кнопку.
3
На калькуляторі з арифметичної записом дії з двома операндами виконуйте так само, як на звичайному калькуляторі. Дії ж з одним операндом виконуйте так само, як на машинці з зворотної польської запісью.Еслі на клавіатурі присутні клавіші з дужками, необхідність у визначенні черговості обчислень відсутній. Слід, однак, не допускати перевищення рівня вкладеності дужок, зазначеного в інструкції. За відсутності інструкції визначити цей рівень можна дослідним шляхом, натиснувши клавішу з відкриває дужкою кілька разів і зазначивши, після якого по рахунку натискання виникло повідомлення про помилку.
4
В калькулятор з формульної записом вираз вводять так само, як воно записується на папері. Якщо поле вводу однорядкове, формули, що містять дроби, перетворюють в «одноповерхові» за допомогою дужок і знака ділення. При необхідності, введене вираз можна відкоригувати, користуючись клавішами з горизонтальними стрілками, а також кнопками "Insert", "Backspace" і "Delete" (на різних калькуляторах їх назви можуть змінюватися). Потім натискають клавішу "EXE" або "Enter" і отримують результат. Якщо цей результат потрібно помістити в наступну формулу, користуються клавішею "ANS".
5
У багатьох калькуляторах деякі з клавіш здатні виконувати більше однієї функції. Просте натиснення клавіші відповідає виконанню тієї операції, назва якої зазначено прямо на ній. Інші операції позначені поруч з кнопкою тим чи іншим кольором. Щоб змусити калькулятор виконати таку функцію, слід спочатку натиснути реєстрову клавішу, що має той же колір (вона може називатися "F", "2ndF", "S"), а потім - кнопку, поряд з якою вказана потрібна вам операція.