Як проводиться стандартний класна година.

На сьогоднішній день, зустріч класного керівника зі своїм класом найкраще застосовна в тому розкладі, коли класний керівник сам визначає час і періодичність зустрічі. На жаль, не завжди розклад занять може відповідати цим вимогам. Що ж потрібно зробити, щоб викорінити ставлення до класному години, як до елементу другорядного? Як правильно провести класну годину, щоб розбудити інтерес до необхідного спілкуванню з педагогом.

Домогтися цього сьогодні педагогу і легше, і важче. Методика викладання передбачає ряд основних напрямів у проведенні класної години.

  1. Направлено-цільовий. Засоби масової інформації та інтернет внесли для педагога складність і легкість у спілкуванні з учнями. Направити учнів на усвідомлення цінностей в наш час, можна тільки лише приймаючи і усвідомлюючи всі тонкощі дитячого або юнацького свідомості. Як розкрити особистісний потенціал учня, як провести бесіду, щоб клас не залишився байдужим? Пробудити думки і емоції, відійти від сухості - основне завдання для класного керівника.
  2. Несучий зміст. Класний керівник визначає тему згідно поточної чверті або півріччя. В ході класної години можуть бути запрошені інші педагоги, з метою, несучої інформативності по поточним занять і планам. Це іспити, контрольні, успішність. Такий класний годину повинен відображати багато аспектів. Участь батьків у такій формі класної години має визначатися відповідно до поточного моментом.
  3. Діяльно-організаційний. Учні, які беруть участь в проведенні такої форми спілкування, можуть реалізувати себе особистісно, розповівши про своє хобі, показавши свої досягнення і навіть рейтинги. Дискусія, проблемні чинники, вибір успіху - направляється педагогом у взаємодії з дітьми. Але суперечки та диспути можна вести тільки з підлітками.
  4. младшеклассников захоплювати краще іншими способами. Мабуть, самий надійний - це гра. Як розповісти, захопити й направити клас, педагог зрозуміти зможе тільки лише при тісному контакті з дітьми та їх батьками.
  5. Як правильно провести класну годину поза навчальним закладом? Це найпродуктивніша і цікава форма спілкування з учнями. Різноманітний світ пізнання розпорядженні багатьма можливостями. Природа, картинні галереї, театри, філармонії, молодіжні студії розташовують до тісного спілкування і обговоренню в різних формах