Як зв'язати комір на светр.

Унікальні, зроблені вручну речі набувають все більшої цінності. І якщо ви хочете зв'язати светр для себе або в подарунок, то перед вами неодмінно постає питання, як розрахувати розмір коміра і правильно пов'язати комір. Один з найпоширеніших варіантів - комір гумка, який облягає шию, за тим же принципом, що і водолазка.
Вам знадобиться
  • Спиці, пряжа, голка, нитка в колір пряжі, сантиметр.
Інструкція
1
Починаємо в'язати гумку 4/1 з вимірювання довжини горловини. Від отриманої довжини потрібно відняти 1 або 2 сантиметри, в залежності від того, наскільки вільним ви хочете зробити комір.
2
Зв'язати невеликий зразок, щоб підрахувати, скільки петель доводиться на кожен сантиметр. Зразок повинен бути пов'язаний гладдю. Для того щоб підрахувати кількість петель, потрібно вимірювати ширину зразка і прорахувати кількість отриманих петель на цю ширину. Потім потрібну довжину горловини ділять на кількість отриманих сантиметрів у зразку і множать на кількість петель в ньому ж - виходить число петель для в'язання горловини.
3
На підставі отриманих даних, набираємо потрібну кількість петель для коміра. Воно має дорівнювати довжині горловини (за вирахуванням 2 сантиметрів) помноженої на кількість петель в одному сантиметрі пов'язаного гладдю зразка.
4
в'яжемо комір гумку 4/1 до бажаної довжини. Потім слід зв'язати 3 ряди гладдю. Закінчуємо в'язку 10 рядами допоміжної нитки.
5
Далі слід пропарити майбутній комір і отплесті допоміжну нитку.
6
наколами комір на горловину светр а, пришиваємо його кеттельним швом. Тільки після цього зшивається бічний шов.
Зверніть увагу
До того, як комір буде зшитий, багато радять його пропарити. Однак, пропарювати можна не всяку пряжу. Якщо ви використовуєте матеріал, який виключає можливість пропарювання, просто пропустіть цей пункт інструкції.
Корисна порада
Відмінно буде виглядати светр з коміром такої в'язки, в тому випадку, якщо так же зв'язані і рукава.