Як перевірити золото на пробу.

Визначити справжність золота можна різними способами. Серед найпростіших і надійних - перевірити прикраса в Пробірною Палаті або в звичайному ломбарді. Однак доступні такі способи далеко не всім і не в будь-якій ситуації. Але є ефективні способи перевірки золота в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Йод, магніт, ваги, оцет, ляпісний олівець.
Інструкція
1
Перевірте метал, який імовірно є золотом за допомогою йоду. Для цього потрібно нанести на поверхню металу краплю цієї речовини і почекати до 5 хвилин. Стерши після закінчення цього часу йод серветкою або ватою, перевірте, як змінився колір. Якщо колір не змінився взагалі, то велика ймовірність того, що перед вами справжнє золото.
2
Піднесіть до металу, який ви хочете перевірити, магніт. Золото ніяк не реагує на магніт. Однак немагнітними також є мідь і алюміній, і якщо шахраї завдали шар золота на дешевий немагнітний метал, цей спосіб втрачає свою актуальність.
3
Немагнітний метал, який імовірно є золотом , слід зважити. Дешеві немагнітні метали, мідь і олово за вагою сильно поступаються справжньому золоту. Порівняйте вагу перевіряється вироби з справжнім золотим прикрасою приблизно такої ж маси і проаналізуйте отримані дані.
4
Залиште перевірявся метал на деякий час в оцті. Справжнє золото не потемніє.
5
Використовуйте ляпісний олівець, засіб, призначений для зупинки крові. Такий олівець можна придбати в аптеці. Такий олівець не залишає слідів на справжньому золоті.
Зверніть увагу
Будь-який спосіб перевірки золота в домашніх умовах має певну ступінь достовірності. Достовірність такої перевірки може бути досить високою, але не дає повної гарантії.
Корисна порада
Якщо навіть після проведення перевірки у вас залишилися сумніви, краще звернутися з питанням до професійного ювеліра.