Як виростити сіль.

Одним з видів виробів з природних матеріалів є вирощені в домашніх умовах кристали солі. Крім того, багатьох цікавить, чи можна виростити сіль самостійно, щоб вживати її в їжу. Але в дійсності виростити гарний кристал можна виключно в декоративних цілях, адже для цього ви будете використовувати ту сіль , яку купуєте в магазині.
Вам знадобиться
  • Вода, ємність, в якій можна нагрівати воду, хлорид натрію, невеликий твердий предмет, плита, на якій можна нагрівати воду, нитка, вазелін.
Інструкція
1
Приготуйте насичений розчин хлориду натрію (повареної солі).
2
Поставте ємність з розчином на вогонь і грійте її до високої температури, не допускаючи кипіння.
3
Коли вода вже досить гаряча, потрібно зменшити вогонь і знову досипати солі. Помішуючи розчин, засинайте сіль доти, поки вона не перестане розчинятися.
4
Візьміть нитку і закріпіть на ній невеликий твердий предмет, наприклад, намистину, бісер або невелику гайку. Всю нитку вище нашого дрібного предмета потрібно обробити вазеліном. Опустіть нитку з цим предметом в насичений сольовий розчин. Розчин повинен повністю покривати вантаж (невеликий предмет на нитці), але вантаж не повинен стосуватися дна.
5
Протримаєте вантаж в розчині як мінімум кілька днів. Якщо кристали припинили ріст занадто рано, то слід видалити вазелін з нитки близько кристала.
Зверніть увагу
Будь-які хімічні досліди вимагають обережності, навіть в тому випадку, якщо ви працюєте з відносно безпечними реагентами, такими, як кухонна сіль. Використовуючи інші солі і барвники, ви повинні бути впевнені, що добре знайомі з їх властивостями.
Корисна порада
Чим більше часу ви витратите на процес вирощування, тим більшого розміру будуть кристали. Якщо ви плануєте довго вирощувати кристали, ємність потрібно тримати в теплому місці. А для регулювання форми можна зскрібати ножем зайві нарости.