Як привчити підлітка до порядку.

Сучасний ритм життя часто примушує обох батьків трудитися на роботах з раннього ранку до пізнього вечора. Відповідно, підлітки, приходячи додому зі школи, часто бувають надані самі собі. І що вони часом витворяють будинку, відомо тільки їм одним, але коли батьки повертаються з роботи, то можуть виявити будинки цілковитий безлад і хаос. Так як же привчити підлітка до порядку?
Інструкція
1
Який би бардак ви ні побачили в квартирі, постарайтеся відреагувати спокійно. Не влаштовуйте скандалів. Пам'ятайте - чим більше ви будете кричати на дітей і підлітків, тим менше вони будуть розуміти і сприймати спокійне спілкування.
2
Запитайте у підлітка , як пройшов його день, чим він був зайнятий ввечері. З'ясуйте причину походження бардака. Попросіть, щоб більше він такого не влаштовував і цього разу обов'язково прибрав за собою. Якщо докладні інциденти повторюються неодноразово, то поясніть, що вам неприємно перебувати в такому бардаку. Нехай дитина розуміє, що утримувати будинок в чистоті потрібно, якщо не заради себе, то хоча б заради інших членів родини.
3
Постарайтеся підбирати для дитини корисні справи. Якщо у нього немає уроків, нехай він буде зайнятий якою-небудь справою. Це дозволить йому застосувати свою енергію в мирних цілях.
4
Але іноді нічого подібного не відбувається, в будинку не утворюється раптовий великий бардак. Безлад накопичується поступово. Дитина просто не прибирає за собою речі, щось дістає і не кладе на місце, розкидає одяг і взуття. І якщо, наприклад, батьки за ним не приберуть, то поступово будинок перетвориться на один великий безлад, в якому неможливо буде нічого відшукати. Що робити в цьому випадку? Для початку постарайтеся пояснити дитині, чому треба за собою прибирати речі.
5
Якщо це не дає жодних результатів, спробуйте перейти до радикальніших заходів. Тільки ні в якому разі не застосовуйте фізичну силу. Якщо до розмови з підлітком ви ходили по п'ятах і всі за ним прибирали, перестаньте це робити. Річ поваляється кілька днів на очах у підлітка , а потім, швидше за все, він її прибере.
6
Якщо цього не відбувається, а підліток продовжує розкидати свої речі по всій квартирі і нічого не прибирає за собою, спробуйте впливати на нього його ж способом. Поставте якусь досить велику річ прямо на проході. Іншими словами, киньте її там. Але зробіть це так, щоб вона особливо заважала і створювала перешкоди для всіх. Неможливо, щоб підліток не звернув на це уваги. Якщо він обуриться з цього приводу, приведіть в приклад його власну поведінку. Після такого картинного переконання він, швидше за все, не тільки прибере речі за собою, а й покладе на місце те, що кинули ви самі.Такой нехитрий спосіб без праці допоможе привчити дитину до порядку і уникнути зайвих скандалів і сварок. А в підлітковому віці вони особливо гостро відчуваються.