Як повернути зображення на моніторі.

Величезна різноманітність моделей персональних комп'ютерів, лептопів, нетбуків передбачає і різноманітність варіантів геометричних пропорцій дисплеїв. А якщо помножити це розмаїття на масу способів їх використання та варіативність смаків користувачів, то стає зрозумілим, чому операція зміни орієнтації екрану дисплея стала досить актуальною операцією. В сучасних операційних системах реалізувати її не представляє праці.
Інструкція
1
В Windows 7 або Vista змінити орієнтацію екрану можна таким способом: спочатку клацніть правою кнопкою миші на вільному від ярликів ділянці робочого столу. Цим ви відкриєте контекстне меню, в якому слід вибрати пункт «Дозвіл екрану». З'явиться діалогове віконце налаштувань, де поруч з написом «Орієнтація» розміщений випадаючий список, в якому вам потрібно вибрати один з чотирьох можливих варіантів повороту екрану. На закінчення операції натисніть кнопку «OK».
2
А можна зробити ще простіше - теж натиснути правою кнопкою миші на вільній ділянці робочого столу, але в контекстному меню вибрати пункт «Параметри графіки». Цей пункт має підпункти, один з яких позначений як «Поворот» - наведіть на нього курсор і побачите чотири варіанти вибору зміни орієнтації екрану. Клацніть той, який вам потрібен.
3
В Windows XP зміна орієнтації екрану здійснюється за правилами, заданими виробником відеокарти. Тому деталі цієї процедури залежать від того, яка відеокарта встановлена у вас в комп'ютері. Наприклад, для відеокарт сімейства NVIDIA вам слід натиснути правою кнопкою миші на вільній ділянці робочого столу і в контекстному меню вибрати пункт «Панель управління NVIDIA». У лівій частині вікна клацніть посилання на сторінку «Поворот дисплея» і побачите список із усе тих же чотирьох варіантів зміни орієнтації екрану. Поставте відмітку у потрібного пункту і закрийте панель NVIDIA.
4
Є й більш простий варіант - знайдіть в треї іконку вашої відеокарти і клацніть її правою кнопкою миші. В контекстному меню має бути розділ, призначений для зміни орієнтації екрану дисплея. Для відеокарт від NVIDIA цей пункт названий «Параметри обертання» - наведіть на нього курсор і клацніть потрібний варіант у випадаючому списку.
Напевно, кожен зустрічався з ситуацією, коли знімки з цифрової камери, зняті в портретної орієнтації, при перегляді на комп'ютері розгорнуті на 90 градусів. І це заважає їх переглядати.
Інструкція
1
Виберіть файл із зображенням, яке хочете повернути. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт "Відкрити за допомогою», підпункт «Перегляд фотографій Windows».
2
Картинка відкриється в стандартній програмі Windows для перегляду графічних файлів. Ця програма відтворює такі поширені файли зображень, як JPEG, BMP, TIFF, PNG.
3
Для повороту картинки на 90, 180 або 270 градусів, в нижній панелі програми знайдіть дві кнопки з зображенням стрілок, повернутих в різні боки. Натискання стрілки, повернутою вліво, призведе до перевертання картинки вліво на 90 градусів; стрілка вправо - перевертання картинки вправо на 90 градусов.Чтоби перевернути картинку «догори дном», натисніть два рази на будь-яку з стрілок. Після виходу їх програми картинка буде збережена автоматично без втрати якості.