Як проводити екскурсію.

Зараз особливою популярністю користуються екскурсійні тури, а грамотно організовані екскурсії здобули заслужену популярність у всіх, хто обожнює подорожувати. Але найголовніше - процес організації та проведення екскурсії, для підготовки якого потрібно детально розробити і позначити маршрут, необхідно вибрати зупинки, а також передбачити час для самостійного знайомства з екскурсійними місцями учасників екскурсії.

Для початку вибираємо місце, яке стане гідним залучення уваги туристів, детально опрацьовуємо і вивчаємо історію, намагаємося знайти для тексту екскурсії цікаві факти, які підвищать популярність планованого нами туру. Шукаємо, де поблизу с презентуемой туристичним місцем є магазин сувенірів, які туристи зможуть придбати і якщо такий магазин є в наявності, то плануємо час для таких покупок. Проводити екскурсію найкраще в тих місцях, про які ви можете знайти досить унікальною і точної інформації, щоб її вистачило на повноцінне інформування всіх учасників і щоб ви змогли відповісти на питання, які можуть виникнути в ході вашої презентаціі.Проводіть екскурсію необхідно з обліку вікових особливостей групи екскурсантів. Людям «елегантного» віку буде цікава інформація, яка буде повертати їх під час молодості, а школярам цю ж інформацію можна подати, зробивши упор на те, що знання, отримані при екскурсії, потім можна буде використовувати на уроках історіі.Залог ідеальною екскурсії - екскурсовод , якому самому цікаво те, про що він розповідає. Крім цього варто мати такі якості як толерантність, увагу до прохань екскурсантів і вміння їх здивувати відомими тільки вам подробицями. Можна також розповідати загальновідомі факти, але подавати їх з унікальними питаннями, активно звертаючись до групи, намагаючись залучити їх до вивчення запропонованої местності.В останнім часом стали популярні екскурсії, основною групою для проведення яких є молодь - це нічна Москва, нічне відвідування музеїв. Можна запозичити ідею і організувати такий маршрут у своєму місті, тим більше що він буде користуватися підвищеною популярністю, якщо на даний момент на ринку туристичних послуг такої пропозиції нет.Главное - почати, якщо ви зацікавлені темою просування бренду рідного краю, якщо вам подобатися відкривати невідомі сторінки історії і ви хочете, щоб про них дізналося якомога більше людей, вам варто зайнятися організацією екскурсійних маршрутів.

Більшість учнів вважають уроки історії нудними, нудними і просто не потрібними. Але ж кожна людина повинна знати, як розвивалося суспільство. І завдання вчителя полягає в тому, щоб захопити школярів своїм предметом, пробудити інтерес до вивчення історії. А для цього необхідно проводити цікаві, нестандартні уроки .
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - принтер.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, яка форма нестандартного уроку вам ближче, при цьому враховуйте вік дітей. Так, наприклад, для учнів молодших класів можете вибрати форму «урок-подорож», для старшого і середнього ланки проведіть заняття у вигляді дискусії, дослідження або інтегрований урок. Ігрова форма навчання підходить всім, тому сміливо використовуйте її як в п'ятому класі, так і в одинадцятому.
2
Складіть докладний план заняття. При підготовці цікавого уроку пам'ятайте, що він повинен викликати інтерес у школярів. Якщо це буде гра, то вона повинна бути заснована на творчості хлопців і містити в собі елемент змагання. Постарайтеся, щоб процес навчання в даній формі викликав позитивні емоції у всіх учнів. Як варіант, зробите з дітьми подорож до Стародавньої Греції, Рим, Єгипет. Нехай під час гри учні згадають про заняття людей, про культуру, природних умовах і т.п.
3
Або можете разом з учнями обіграти за ролями тему «Хрещення Русі». Для цього заздалегідь приготуйте необхідне обладнання: костюми, схеми, карту, реквізит. Якщо є можливість, використовуйте сучасні технології: комп'ютер, проектор (нехай гінці князя Володимира влаштують презентацію релігій). Роздайте ролі та слова учасникам вистави. Ними можуть бути учні цього ж класу або ж старшокласники. Такий урок хлопцям запам'ятається надовго.
4
Розробіть і проведіть інтегрований урок. Наприклад, об'єднайте історію та літературу. Адже у творах поетів і письменників чутні відгомони минулих століть або ж видно відображення часу, в якому жили автори. Нехай хлопці спробують пояснити ту чи іншу подію, історичне явище через призму віршів, оповідань, повістей.
5
Використовуйте модульну технологію на своїх заняттях. Заздалегідь виготовте карти з навчальними завданнями і творчими завданнями, а так же аркуші контролю для кожного учня. По ходу уроку хлопці вирішують поставлені перед ними проблеми і заробляють бали, на підставі яких кожен сам собі ставить оцінку. При такій формі ви повинні консультувати, підтримувати учнів і керувати процесом навчання.
Корисна порада
Хоча цікаві уроки розвивають інтерес і забезпечують успішне пізнання історії, все ж від традиційних форм навчання відмовлятися не варто.