Як малювати фарбами на тканині. Як малювати на тканині фарбами.

Для малюнків по тканини використовуються кілька видів фарб. Один з найпоширеніших - акрилові. До їх складу входить три компоненти: вода, барвник і акрилова емульсія. Акрилові фарби мають яскравий колір, стійкі до механічних, температурних та інших впливів, тому тканина з акриловим малюнком можна прати.
Інструкція
1
Зробіть ескіз малюнка на папері за формою майбутнього малюнка в натуральну величину. Продумайте всі кольори і відтінки, які вам знадобляться.
2
Оберіть спосіб нанесення і тип фарби. Для нанесення акрилу через трафарет підходить фарба-аерозоль в балончиках, а для мазків пензликом за принципом масляної фарби знадобиться акрил в тубах і банках. Фарба в тубах і банках дуже густа і вимагає додатково разбавителя.
3
Розкладіть тканину на рівній чистій поверхні, бажано на газету або іншу тканину, в сухому, добре провітрюваному приміщенні. Нанесіть олівцем контури малюнка. Навіть якщо ви малюєте через трафарет, він може зміститися і спотворити форму задуманого малюнка.
4
Нанесіть перший шар фарби. Дайте йому висохнути. Для додання інтенсивності кольору можете пройти деякі ділянки два або три рази, після кожного шару просушуйте. Тонкі шари сохнуть швидше, ніж густі.
5
Після нанесення кожного шару промивайте кисті, щоб фарба не перетворила волосся в ні на що не придатний грудку. Після висихання останнього шару пропрасуйте тканину праскою для схоплювання.
Декоративне панно для вашої спальні або красивий, легкий шарфик на весну саме того відтінку, що так іде до ваших очей, зробіть їх самі. Намалюйте на тканини все, що вам захочеться.
Вам знадобиться
  • - акрил для розпису тканини (залежно від типу тканини фарба може бути різною)
  • - кисті
  • - воскова свічка або спеціальний склад для нанесення контуру
  • - тканина
Інструкція
1
Виберіть тканину, яку ви хочете розписати. Залежно від типу тканини (шовк або, наприклад, батист) виберіть акрилові фарби.
2
Якщо ви хочете просто колірне панно, контур вам не знадобиться: дайте волю фантазії і створіть колірні поєднання і переходи на ваш смак.
3
Якщо ви хочете нанести сюжетний малюнок або візерунок, вам знадобиться спеціальний контур для батика або звичайна воскова свічка. Простим олівцем нанесіть малюнок. Проведіть шматочком воску уздовж контуру вашого малюнку - то фарби не будуть текти.
4
Раскрасьте ваші малюнок і дайте висохнути. Після висихання прополощіть у прохолодній воді з додаванням чайної ложки оцту, щоб фарби не втратили яскравість.
Корисна порада
Чи не розбавляйте фарби водою занадто сильно - чим менше води, тим менше фарба тече по тканині.